ברק על ניסוי הטילים: "הישג טכנולוגי חשוב"

שר הביטחון המריא היום לבריטניה על מנת להיפגש עם עמיתו הבריטי ועם צמרת הביטחון בלונדון. טרם צאתו שיבח ברק את הצלחת ניסוי הטיל הבליסטי שנערך הבוקר. "הניסוי המוצלח מוכיח שוב את הרמה הגבוהה ביותר של מהנדסים, טכנאים ואנשי התעשיות הביטחוניות הישראליות", אמר

שר הביטחון אהוד ברק מברך על ניסוי הטיל הבליסטי שבוצע מוקדם יותר היום. "זהו הישג טכנולוגי מרשים וצעד חשוב בהתקדמות ישראל בתחום הטילים והחלל, שתוכנן מזה זמן רב", אמר השר ברק שיצא היום לביקור בבריטניה, במהלכו ייפגש עם שר ההגנה הבריטי.

"הניסוי המוצלח מוכיח שוב את הרמה הגבוהה ביותר של מהנדסים, טכנאים ואנשי התעשיות הביטחוניות הישראליות", הוסיף ברק.

צפו: צה"ל מתרגל תקיפה לטווח ארוך

הניסוי שנערך מוקדם יותר גרם לבהלה רבה בקרב תושבי המרכז, שחשבו שרקטה שוגרה לאזור. לאחר זמן קצר התברר כי מדובר בניסוי שבוצע בבסיס פלמחים. ממשרד הביטחון נמסר מוקדם יותר: "ישראל ביצעה ניסוי שיגור של מערכת הנעה רקטית מבסיס פלמחים. הניסוי תוכנן על ידי מערכת הביטחון זמן רב מראש ובוצע כמתוכנן. הניסוי הסתיים בהצלחה", לשון ההודעה.

בפעם האחרונה עשתה ישראל ניסוי ב-2008. על פי פרסומים זרים, ישראל מחזיקה ארסנל של כמה מאות טילים בליסטיים מדגם יריחו ומעת לעת מבצעת ניסויים על מנת לשפר את היכולות והביצועים של הטילים.

עיתון ה"גרדיאן" הבריטי דיווח אתמול, כי ישראל משדרגת את ארסנל הנשק, גם הגרעיני, בידה. את הדוח שפורסם בעיתון פרסמה המועצה הבריטית-אמריקנית למידע ביטחוני, BASIC. לפי הדיווח, ישראל פועלת לשפר את טווח שיגור הטילים מדגם יריחו 3 גם מעבר לטווח של 5,500 ק"מ. ישראל, כך בדוח, גם מגדילה את צי הצוללות מסוג "דולפין" – שמסוגלות לשאת טילים גרעיניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת