היום ומחר: תרגיל עורף במרכז הארץ - תישמע אזעקה

אחרי שהבוקר הבהיל ניסוי שיגור טיל בליסטי את תושבי מרכז הארץ - מחר יגיע לשיאו תרגיל גדול של פיקוד העורף. בשעה 10:05 תישמע אזעקה עולה ויורדת במרחב דן. בתרגיל ישתתפו כל כוחות ההצלה האזרחיים

תרגיל העורף. ארכיון (איחוד הצלה דרום)

בזמן שבימים האחרונים מתרבים הדיווחים על כך שהממשלה שוקלת אפשרות לתקיפה ישראלית באירן, פיקוד העורף מודיע על תרגיל נרחב שיתקיים היום ומחר באזור המרכז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

גדודי החילוץ וההצלה של מחוז דן בפיקוד העורף וגדודי האב"כ של הפיקוד ישתתפו בתרגיל ביחד עם כל כוחות ההצלה האזרחיים, בהם כלולים משטרת ישראל, שירותי הכיבוי וההצלה, מד"א ורשות החירום הלאומית. במהלך התרגיל תחול תנועה ערה של כוחות הביטחון.

במסגרת התרגיל, תישמע מחר במחוז דן אזעקה עולה ויורדת בשעה 10:05.

ניסוי שיגור טיל הבהיל את תושבי המרכז

מוקדם יותר היום ניסוי טילים גרם לבהלה רבה בקרב תושבי המרכז, שחשבו שרקטה שוגרה לאזור. מדובר בניסוי בטיל בליסטי שערכה ישראל, ניסוי שהוכתר כמוצלח.

הניסוי בוצע מבסיס פלמחים וממשרד הביטחון נמסר: "ישראל ביצעה ניסוי שיגור של מערכת הנעה רקטית מבסיס פלמחים. הניסוי תוכנן על ידי מערכת הביטחון זמן רב מראש ובוצע כמתוכנן. הניסוי הסתיים בהצלחה", לשון ההודעה.

בפעם האחרונה עשתה ישראל ניסוי ב-2008. על פי פרסומים זרים, ישראל מחזיקה ארסנל של כמה מאות טילים בליסטיים מדגם יריחו ומעת לעת מבצעת ניסויים על מנת לשפר את היכולות והביצועים של הטילים.

עיתון ה"גרדיאן" הבריטי דיווח אתמול, כי ישראל משדרגת את ארסנל הנשק, גם הגרעיני, בידה. את הדוח שפורסם בעיתון פרסמה המועצה הבריטית-אמריקנית למידע ביטחוני, BASIC. לפי הדיווח, ישראל פועלת לשפר את טווח שיגור הטילים מדגם יריחו 3 גם מעבר לטווח של 5,500 ק"מ. ישראל, כך בדוח, גם מגדילה את צי הצוללות מסוג "דולפין" – שמסוגלות לשאת טילים גרעיניים.