ישראל ערכה ניסוי מוצלח לשיגור טיל בליסטי - שגרם לבהלה במרכז

משרד הביטחון מסר היום כי ישראל ביצעה ניסוי שיגור של מערכת הנעה רקטית מבסיס פלמחים. "הניסוי תוכנן על ידי מערכת הביטחון זמן רב מראש ובוצע כמתוכנן - הניסוי הסתיים בהצלחה", נמסר. על פי פרסומים זרים, ישראל מחזיקה ארסנל של כמה מאות טילים בליסטיים מדגם יריחו

ניסוי טילים גרם לבהלה רבה בקרב תושבי המרכז, שחשבו שרקטה שוגרה לאזור. מדובר בניסוי בטיל בליסטי שערכה ישראל, ניסוי שהוכתר כמוצלח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הניסוי בוצע מבסיס פלמחים וממשרד הביטחון נמסר: "ישראל ביצעה ניסוי שיגור של מערכת הנעה רקטית מבסיס פלמחים. הניסוי תוכנן על ידי מערכת הביטחון זמן רב מראש ובוצע כמתוכנן. הניסוי הסתיים בהצלחה", לשון ההודעה.

בפעם האחרונה עשתה ישראל ניסוי ב-2008. על פי פרסומים זרים, ישראל מחזיקה ארסנל של כמה מאות טילים בליסטיים מדגם יריחו ומעת לעת מבצעת ניסויים על מנת לשפר את היכולות והביצועים של הטילים.

עיתון ה"גרדיאן" הבריטי דיווח אתמול, כי ישראל משדרגת את ארסנל הנשק, גם הגרעיני, בידה. את הדוח שפורסם בעיתון פרסמה המועצה הבריטית-אמריקנית למידע ביטחוני, BASIC. לפי הדיווח, ישראל פועלת לשפר את טווח שיגור הטילים מדגם יריחו 3 גם מעבר לטווח של 5,500 ק"מ. ישראל, כך בדוח, גם מגדילה את צי הצוללות מסוג "דולפין" – שמסוגלות לשאת טילים גרעיניים.