דיווח: הפסקת אש החלה בחצות

היום בחצות הפסיק ירי הרקטות לעבר ישראל ובתמורה, ישראל לא תיכנס לפעולה קרקעית בעזה. אלה עיקריה של הבנה שהושגה בין ישראל לג'יהאד האיסלאמי בתיווך מצרי, כך מפרסם העיתון הלונדוני "אל-חייאת". בכיר ישראלי אישר כי אכן הושגה הבנה בין הצדדים

השקט חוזר לדרום? העיתון "אל חייאת" היוצא לאור בלונדון מפרסם כי הושגה הבנה להפסקת אש בין ישראל לג'יהאד האיסלאמי. ההבנה הושגה בתיווך מצרי ובמסגרתה, שיגורי הרקטות ייפסקו מהצד הפלסטיני ובמקביל, מתחייבת ישראל שלא להיכנס לפעולה צבאית בעזה.

ההסכמה נכנסה לתוקף הלילה בחצות. גורם ביטחוני בכיר אישר לחדשות 2 כי הושגה הבנה בין הצדדים בתיווך מצרי. עם זאת, בצה"ל מבהירים שאם יגלו חוליה הנערכת לשיגור רקטות לעבר ישראל, תפעל ישראל באופן מיידי לסיכול.

אתמול: הקבינט מאשר פעולה קרקעית בעזה

גורם צבאי אמר אמש כי במקרה של ירי מאסיבי לעבר יישובי הדרום - לצה"ל יש אישור למבצע קרקעי בעזה. במקביל, למרות הרגיעה שהורגשה אתמול, רקטת קסאם התפוצצה אמש במועצה אזורית אשכול. לא דווח על נפגעים ולא נגרם נזק.

סוכנות הידיעות AP שהביאה את הדברים, לא פרסמה את שמו של הגורם. לדבריו של אותו גורם, מבצע קרקעי כזה יתבצע רק אם יהיה ירי רקטות מאסיבי. את הדברים אמר בתום ישיבת שרי הקבינט שעסקה בהסלמה בדרום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת