רקטה התפוצצה באשכול; גורם צבאי אמר כי הממשלה אישרה מבצע קרקעי בעזה

גורם צבאי ששמו לא פורסם אמר לסוכנות הידיעות AP כי שרי הקבינט נתנו אור ירוק לצה"ל לפתוח בפעולה קרקעית בעזה, זאת אם יהיה ירי מאסיבי של רקטות לעבר ישראל. אמש התפוצצה רקטה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול, אין נפגעים

תקיפה בעזה במקרה של ירי מאסיבי (חדשות 2)

גורם צבאי אמר אמש כי במקרה של ירי מאסיבי לעבר יישובי הדרום - לצה"ל יש אישור למבצע קרקעי בעזה. במקביל, למרות הרגיעה שהורגשה אתמול, רקטת קסאם התפוצצה אמש במועצה אזורית אשכול. לא דווח על נפגעים ולא נגרם נזק.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים על המתרחש בדרום? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

סוכנות הידיעות AP שהביאה את הדברים, לא פרסמה את שמו של הגורם. לדבריו של אותו גורם, מבצע קרקעי כזה יתבצע רק אם יהיה ירי רקטות מאסיבי. את הדברים אמר בתום ישיבת שרי הקבינט שעסקה בהסלמה בדרום.

השר שלום: צריך לחשוב על פעולה התקפית

מוקדם יותר אתמול רמז המשנה לראש הממשלה והשר לפיתוח הנגב והגליל סילבן שלום על פעולה אפשרית ברצועת עזה. "אנחנו צריכים לחשוב גם על פעולה התקפית", אמר במהלך סיור בדימונה.

"מיגון זה חשוב וצריך לעשות הכל כדי להמשיך את פעולות המיגון, אבל אנחנו צריכים לשים סוף לתופעה הזו", הוסיף שלום. "אני חושב שזה אפשרי. ההכרעה היא של חמאס, אין הבדל בין חמאס לבין הג'יהאד האיסלמי. אם הג'יהאד יורה, החמאס צריך לשלם".

אחרי יום שקט - חוזרים ללימודים

אחרי ששבוע הלימודים הנוכחי למעשה לא התחיל לילדי הדרום, הוחלט אתמול שהיום חוזרים ללימודים. ראשי עיריות בדרום התכנסו לדיון והערכת מצב והוחלט כי הלימודים ישובו לסדרם. בשלושת הימים האחרונים, החליטו ראשי הערים שלא לקיים את הלימודים, למרות הנחיות פיקוד העורף.

אמש נפגשו ראש העיר אשדוד ד"ר יחיאל לסרי, ראש עיריית אשקלון בני וקנין, ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ' וראש המועצה המקומית גן יבנה דרור אהרון, לשם הערכת מצב. בתום הפגישה הוחלט - שהיום חוזרים ללימודים.