פרסום ראשון: קצין בכיר יועמד לדין משמעתי בעקבות תלונה על עבירת מין בקצינה

אל"מ חשוד שביצע את העבירה בקצינה ששירתה תחתיו. בשלב זה הוחלט להעבירו מתפקידו, ובעוד שנתיים יפרוש מצה"ל. "הקצינה הפכה שבר כלי בעקבות האירועים", אמר פרקליטה

יעמוד לדין. ארכיון (רויטרס)

הפרקליטות הצבאית החליטה להעמיד לדין משמעתי קצין בכיר, בדרגת אלוף משנה, לאחר שקצינה ששירתה תחתיו התלוננה שביצע בה עבירות מין. הקצין הכחיש את המיוחס לו וטען כי מדובר במערכת יחסים בהסכמה. כך נודע לראשונה לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפרשה נחשפה בפברואר בשנה שעברה, ומאז הקצינה עשתה מאמצים על מנת שהקצין יודח מצה"ל. בינתיים הוחלט כי הקצין יועבר מתפקידו ובשנת 2017 יפרוש מצה"ל. בית הדין הצבאי אסר לפרסם כל פרט מזהה על הקצין ועל הפרשה.

"אנו מצרים על ההחלטה להסתפק בענישה משמעתית בלבד כלפי הקצין הבכיר", אמר בתגובה עו"ד עידן פסח ממשרד כץ, קוזניץ פסח ושות' המייצג את המתלוננת בתיק. "אין זה ברור הכיצד המערכת לא גינתה את מעשיו עד כה ומדוע לא הודח מידית מתפקידו".

עו"ד עידן פסח (יח"צ)

"ההרגשה היא שמזלזלים, אשתי השקיעה בזה הרבה מאוד אנרגיות, הרבה מאוד זמן וכחות נפש. הרגשה שהכוחות האלה ירדו לטמיון ולשווא ושזו מלחמת שווא נגד טחנות רוח שבכל מקרה אתה לא יכול לנצח אותן", אמר לחדשות 2 Online בעלה של הקצינה.

לדבריו, במערכת אומרים שהם מצפים מנשים להתלונן יותר ויותר ובפועל אישה שתתלונן לא תזכה לצדק. "היא אמרה שהיא רוצה להשתחרר מהצבא ושהיא לא רוצה להיות חלק מהמערכת הזאת. אני מקווה שהיא תעשה את זה. אני לא רוצה שאישתי תהיה חלק מקן צרעות". הקצינה שוקלת כעת לפנות לערכאות משפטיות גבוהות יותר.

הסנגור הצבאי הראשי אלוף-משנה אשר הלפרין, שמייצג את הקצין הבכיר מסר בתגובה: "למן הרגע הראשון לחקירתו הכחיש הקצין מכל וכל את טענות הקצינה כלפיו. החקירה המקיפה הביאה להפרכת טענות אלה, ולאימוץ מלא של גרסת הקצין".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "כנגד קצין בכיר נפתחה חקירה בחשד לביצוע עבירות מין בקצינה אשר שירתה תחת פיקודו".

לפניות לכתב: MatanH@Ch2news.tv