שני חשודים בהצתת המסגד בבית פאג'ר ליד חברון

משטרת ש"י עצרה הלילה, ללא שימוש בכוח, צעירים בני 18 ו-24 מההתנחלויות גבעה ואשתמוע, בחשד שהציתו את המסגד בכפר בית פאג'ר בתחילת אוקטובר. בהצתה נשרפו ספרי קוראן רבים. מקורבי העצורים: "המשטרה והשב"כ משתוללים ויורים לכל הכיוונים"

משטרת יהודה ושומרון עצרה הבוקר שני צעירים החשודים במעורבות בהצתת מסגד בכפר בית פאג'ר מצפון לחברון בתחילת חודש אוקטובר, פעולה שהוגדרה אז כ"תג מחיר".

השוטרים העבירו את השניים, בן 18 תושב ההתנחלות גבעה ובן 24 מההתנחלות אשתמוע, לחקירה. ברשותם נתפסו גם חומרים שככל הנראה שימשו אותם בפעולה, אשר הועברו ליחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית. ממשטרת ש"י נמסר כי המעצר בוצע ללא שימוש בכוח.

הפלסטינים דיווחו אז על נזק רב שנגרם לציוד במסגד ולספרי הקוראן במקום. בנוסף, הם דיווחו על כתובות נאצה נגד הנביא מוחמד שרוססו בשפה העברית על קירות המסגד. עדי ראייה מהכפר דיווחו על מכונית עם לוחית ישראלית שנראתה נמלטת מהכפר זמן קצר לאחר האירוע.

בן ה-18 היה קטין בזמן האירוע. השניים יובאו בצהריים להארכת מעצרם בבית משפט השלום בפתח תקווה.

ממקורבי העצורים נמסר לחדשות 2 באינטרנט כי "המשטרה והשב"כ משתוללים ויורים לכל הכיוונים ועורכים מעצרים לצורך יחסי ציבור. אנו מעריכים שכמו כל המעצרים בתקופה האחרונה, גם מקרה זה יתברר כהזיה של המשטרה".

אמש: חשוד נוסף בהצתת המסגד בטובא-זנגריה

כוחות גדולים של היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה בשיתוף כוחות של משטרת מחוז ש"י עצרו אמש חשוד נוסף בהצתת המסגד בטובא זנגריה. החשוב הוא תושב אלון מורה בן 19, שנעצר היום במהלך פשיטה של השוטרים על ההתנחלות יצהר.

על פי החשד, העצור שהה עם שני חשודים נוספים ברכב ששימש למילוט לאחר ההצתה. החשוד מצטרף לשניהם, שכבר נעצרו מוקדם יותר החודש בעקבות מידע מודיעיני.

הצתת המסגד בתחילת חודש אוקטובר עוררה סערה גדולה, והוציאה מאות מתושבי הכפר להפגין במחאה על האלימות נגדם. עשרות צעירים תושבי הכפר חסמו את הכניסה לכפר ויידו אבנים לעבר כוחות משטרה. בעקבות ההתפרעויות נעצרו 30 מתושבי הכפר. המעשה זכה לגינוי מכל קצוות הקשת הפוליטית ונשיא המדינה והרבנים הראשיים אף הגיעו לכפר על מנת להביע את הזדהותם.

התלמידים ביצהר סיפרו לחדשות 2 ששוטרי היס"מ פשטו על הישיבה וריססו לעברם גז פלפל בתוך המבנה. לטענם, מספר תלמידים נפגעו מהגז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת