בכיר חמאס נעצר ליד רמאללה

3 חודשים אחרי ששוחרר מהכלא הישראלי, בכיר החמאס בגדה המערבית חסן יוסוף נעצר שוב במסגרת מבצע מעצרים של צה"ל במהלך הלילה בביתוניא.יוסוף נעצר יחד עם בנו ו-9 פלסטינים נוספים. חמאס: "הכיבוש אחראי לשלומו"

בכיר חמאס חוזר למעצר: חסן יוסוף, אחד מבכירי הארגון בגדה המערבית, ששוחרר מבית הכלא בישראל לפני פחות משלושה חודשים, נעצר הלילה במסגרת מבצע מעצרים של צה"ל בביתוניא בגדה המערבית. יוסוף נעצר יחד עם בנו ותשעה פלסטינים נוספים. בדובר צה"ל אמרו היום לחדשות 2 באינטרנט כי סיבת מעצרו היא "השתייכותו לארגון החמאס".

בחמאס גינו את מעצרו של יוסוף. "מדובר בהסלמה ישראלית נגד התנועה ופגיעה בסמלי העם הפלסטיני", אמר דובר חמאס סאמי אבו זוהרי. "הכיבוש נושא באחריות לפשעיו בגדה המערבית וברצועת עזה".

שוחרר בגלל "מחדל המיטות"

בראשית חודש אוגוסט השנה שוחרר יוסוף מבית הכלא, במסגרת שחרורם של 770 אסירים, במסגרת מה שכונה "מחדל המיטות". מחסור במיטות בבתי הכלא הביא לשחרורו של יוסוף יחד עם מאות אסירים נוספים. עם שחרורו התרברב יוסוף על מערבותו במגעים לשחרורו של גלעד שליט - שבאותה התקופה עדיין לא הבשילו.

"היו חייבים לשחרר אותנו אבל הכיבוש, כהרגלו, מתמחה בפגיעה באנשים. בעם הפלסטיני, בחברי המועצה המחוקקת ובחברי תנועת חמאס בפרט", אמר יוסוף עם שחרורו. "הוא הוא עיכב את השחרור שלנו ושל אחרים, אבל זה לא מפתיע אותנו. זו התנהגות הכיבוש הישראלי".

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק