בקרוב: סוללת "כיפת ברזל" תוצב ברחובות

בעקבות ההסלמה באזור הדרום וטווח הרקטות שהולך ומתרחב, הוחלט בצה"ל על הצבת סוללה נוספת של "כיפת ברזל". בימים הקרובים תוצב המערכת סמוך לרחובות, כדי להגן על תושבי העיר. במקביל מעריכים בצה"ל: הירי לעבר הדרום לא ייפסק בקרוב

בישראל נערכים להמשך הלחימה בדרום: מערכת הביטחון תפרוס בימים הקרובים סוללת "כיפת ברזל" סמוך לרחובות, מחשש שהירי לעבר ישראל יגיע גם לתחומי העיר ושכנותיה.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים על המתרחש בדרום? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

צה"ל משלים בימים האחרונים את פריסת הסוללה באזור רחובות. המערכת ליירוט הרקטות הוצבה שם כבר בעבר לצורך תרגול בלבד, אך עכשיו, נוכח האיומים האחרונים של הג'יהאד האיסלאמי להרחיב את הירי לערים נוספות, היא תוצב שם - ותהפוך למבצעית.

בישראל מעריכים כי בעקבות אירועי הימים האחרונים בגזרה הדרומית, הירי לעבר הדרום יימשך. גורם בכיר במערכת הביטחון טוען היום כי "מדובר בימים רגישים מאוד, ואף אחד לא יודע כיצד הם יתפתחו".

גראד יורט מעל מרכז באר שבע

בשעות הערב רקטת גראד שנורתה לעבר באר שבע יורטה מעל העיר על ידי מערכת "כיפת ברזל". במקביל, שוגרה ככל הנראה רקטה נוספת גם לכיוון שדרות. מאז שעות אחר הצהריים נורו שש רקטות לשטח ישראל, אין נפגעים או נזק באף אחת מזירות הנפילה.

על פי הדיווחים מבאר שבע, הרקטה שעשתה את דרכה מרצועת עזה יורטה בעודה בשמיים, כשהייתה בדרכה למרכז העיר. זמן קצר לאחר שנשמעה אזעקה עולה ויורדת, דיווחו אזרחים על קולות פיצוץ, ככל הנראה בעקבות הפגיעה המוצלחת של "כיפת ברזל".

זמן קצר לאחר הירי לעבר באר שבע, נורתה רקטה נוספת לכיוון שדרות. הרקטה התפוצצה בשטח פתוח מחוץ לעיר. במקביל נורתה רקטה נוספת לעבר המועצה האזורית שער הנגב. גם באירועים אלה לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

מצה"ל נמסר כי היירוט המוצלח מעל באר שבע, מנע פגיעה של הרקטה באזור מיושב בעיר. מבחינת הנחיות פיקוד העורף ונכון לשעה זו, אין מגבלות חלות על התקהלויות והתכנסויות, לימודים, מקומות עבודה שאינם חיוניים ומרכזי קניות.

נתניהו: "הקם להרגך השכם להורגו"

בפתיחת מושב החורף של הכנסת, התייחס ראש הממשלה נתניהו לירי בימים האחרונים לעבר הדרום: "עשרות אלפי טילים ורקטות שיש בידי אויבנו מכוונים לערינו. סוללות כיפת ברזל ומערכות ההגנה האחרות נותנות לכך פיתרון חלקי ומגבירות הגנה על תושבי הדרום אך בכוונתנו לפרוס במקומות אחרים בארץ. תפיסת הביטחון לא יכולה להישען רק על הגנה אלא גם על יכולת תקיפה נמשיך לפעול בעוצמה ובנחישות על אלה שמאיימים עלינו. הקם להרגך השכם להורגו - ומי שפוגע בנו דמו בראשו".

עוד הוסיף ראש הממשלה: "אנו מוכנים לפשרות אבל אינינו מוכנים להפקרות ביטחונית. אני רוצה להגיד לאבו מאזן, אינני קשוח ביחס לשלום אלא לביטחון ישראל ואזרחיה, ואני אמשיך כך כי זו חובתי העליונה והבסיסית כראש ממשלת ישראל. אני מוכן לעשות שלום אמת עם שכנינו אבל אינני מוכן לסכן את ביטחוננו".