השקט הופר: שלוש רקטות בדרום

לאחר יום של שקט יחסי בדרום, נורתה בשעות אחה"צ רקטה שנפלה מדרום לאשקלון. הרקטה התפוצצה בשטח פתוח ולא היו נפגעים או נזק. מאוחר יותר נורו 2 רקטות נוספות לעבר המועצה האזורית שער הנגב, ללא נפגעים או נזק. רה"מ בישיבת סיעת הליכוד: "אין הפסקת אש, אין משא ומתן וצה"ל ממשיך לפעול"

נפילה מדרום לאשקלון. צילום ארכיון (חדשות 2)

לאחר יום שקט - שוב ירי לעבר הדרום: בשעות אחר הצהריים נורתה רקטה מרצועת עזה לעבר שטח ישראל. הרקטה נפלה בשטח פתוח מדרום לעיר אשקלון. סמוך לשעה 17:30 נורו שתי רקטות נוספות לשטח המועצה האזורית שער הנגב. לא היו נפגעים או נזק.

אחרי סוף שבוע עקוב מדם, עם למעלה מ-40 רקטות שנורו מעזה, הרוג אחד באשקלון ולמעלה מ-10 הרוגים בעזה, הושגה אמש רגיעה בתיווך מצרי והג'יהאד האיסלאמי הודיע על הפסקת אש. במהלך היום נשמר השקט למעט פגיעה אחת של חיל האוויר בחוליית שיגור של החזית הדמוקרטית סמוך לרפיח, אולם בשעות הלילה התפוצצו שלוש רקטות קסאם בשטחים פתוחים במועצות האזוריות אשכול וחוף אשקלון.

חיל האוויר תקף בתגובה חוליית מחבלים שזוהתה משגרת רקטות לשטח ישראל. בסך הכל נורו אתמול לשטח ישראל יותר מעשר רקטות, שלא גרמו לנפגעים או לנזק. במהלך היום היה הבוקר שקט, ללא שיגורי רקטות וללא תקיפות של חיל האוויר, אולם סמוך לשעה 15:30 נורתה רקטה משטח הרצועה שנפלה בשטח פתוח במועצה האזורית חוף אשקלון. מערכת כיפת ברזל זיהתה את השיגור אולם לא ביצעה ירי לעבר הרקטה. לא היו נפגעים או נזק.

סמוך לשעה 17:30 נורו שתי רקטות נוספות לעבר שטח המועצה האזורית שער הנגב. שתי הרקטות פגעו בשטחים פתוחים ולא גרמו לנפגעים או נזק.

ראש הממשלה נתניהו שב והבהיר היום בישיבת סיעת הליכוד כי "אין הפסקת אש, אין משא ומתן וצה"ל ממשיך לפעול. בכל פעם שמישהו יפעל להפר את שלוותם של תושבי הדרום, התגובה תהיה קשה".

מופז: "ישראל חייבת להחזיר את ההרתעה"

מוקדם יותר היום התכנסה ועדת החוץ והביטחון של הכנסת לדיון במתכונת מיוחדת באחד מיישובי הדרום. בדיון השתתפו ראשי הרשויות שמצויות בטווח ירי הרקטות של עד 40 קילומטרים מרצועת עזה, במטרה להעלות את דרישותיהם בפני חברי הוועדה.

יושב ראש ועדת חוץ וביטחון ח"כ שאול מופז אמר בוועדה: "אנחנו בעיצומו של מאבק מול ארגוני טרור בתוך רצועת עזה. במאבק הזה גם המנהיגות המקומית, ראשי הערים והתושבים בדרום מגלים כושר עמידה".

"ישראל חייבת להחזיר את ההרתעה. להחזיר את ההרתעה בכל דרך שתחליט עליה אבל ההרתעה הזו חייבת לחזור. אני חושב שהמציאות שבה אחת לכמה חודשים, וזו הפעם השלישית השנה, כל הסלמה כזו יוצרת כרסום נוסף בהרתעה הישראלית. חייבים לחדש את ההרתעה ואנחנו חייבים ליצור מציאות שבה ארגוני הטרור יחששו לבצע ירי של טילים לעבר מדינת ישראל", אמר מופז.

עיריית באר שבע הודיעה אחר הצהריים כי מערכת החינוך תפעל מחר כסדרה, והחיים בעיר חוזרים לשגרה מלא. גם באשקלון, קריית גת וגן יבנה יתקיימו מחר הלימודים כסדרם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת