רה"מ: "אין הפסקת אש"

למרות הרגיעה שהושגה עם הג'יהאד האיסלאמי בתיווך מצרים, ראש הממשלה מבהיר שצה"ל יפעל כל עוד נמשך הירי. "הצד השני ישלם מחירים כבדים יותר ויותר עד שיופסק הירי". מוקדם יותר חוסל מחבל בתקיפת חיה"א בעזה

ראש הממשלה בנימין נתניהו שב ומזהיר את משגרי הרקטות לעבר ישראל: שעות לאחר ההכרזה של ארגון הג'יהאד האסלאמי כי הושגה הסכמה על הפסקת אש, מדגיש ראש הממשלה כי ישראל היא שתכתיב את הכללים בסבב העימות מול הארגונים החמושים בעזה. "בפתח ישיבת הממשלה המיוחדת בצפת אמרתי שאין הפסקת אש", אמר הערב נתניהו. "צה"ל מגן על תושבי הדרום ומחסל את משגרי הטילים".

"אני מבטיח שהצד השני ישלם מחירים עוד יותר כבדים מאלה ששילם עד עכשיו, עד שיפסיק לירות", הבהיר נתניהו. מוקדם יותר, בישיבת הממשלה, אמר נתניהו: "המדיניות שלנו בעזה מבוססת על שני עקרונות ברורים: הראשון הוא 'הבא להורגך השכם להורגו'. כל מי שנערך לירי לעבר ישראל ויש לנו מידע על כך - נפגע בו על מנת לסכל את הירי. זאת הוראת קבע המתבצעת בכל עת שיש מידע".

ראש הממשלה הוסיף כי "העיקרון השני גם הוא ברור: 'דמו בראשו'. שני הכללים הללו התאחדו בפעולת חיל האוויר ביום שבת בצהריים, עת חוסלה חוליה שעסקה בהכנות לקראת ירי לעבר ישראל. הסתבר שזאת החוליה שירתה את הרקטה לעבר גן יבנה שלושה ימים לפני כן".

על מטח הרקטות שבא בעקבות חיסול המחבלים אמר נתניהו: "הייתה זו פעולה מדויקת שכוונה ופגעה באנשי הג'יהאד האיסלאמי בלבד. כתגובה לכך, פתח הארגון בירי ללא הבחנה על אזרחים בישראל. לצערי, נהרג באשקלון בשבת אזרח ישראלי, עמי משה ז"ל, ונפגעו אחרים מירי של הג'יהאד האיסלאמי על מרכזי אוכלוסייה בישראל".

למרות זהות היורים, הדגיש נתניהו כי בעיני ישראל - ממשיך חמאס להוות כתובת לכל אירוע טרור שמקורו ברצועה. "חשוב להדגיש כי חמאס הוא השולט בעזה ואחראי על שמירת השקט ומניעת הירי משם, גם אם המבצעים הם אנשי הג'יהאד האיסלאמי. לא כדאי לאיש לבחון את הנחישות שלנו למנוע כל ניסיון לירות לעבר ישראל. נפגע בכל מי שבכל זאת הצליח לבצע ירי שכזה. אין אנו מתלהמים ולא חפצים בהידרדרות, אך נגן על עצמנו לפי עקרונות אלה".

ברק: "מציע לראשי חמאס והג'יהאד שלא לבחון את יכולותינו"

במקביל, קיים בקריה שבתל אביב שר הביטחון, אהוד ברק, ישיבת הערכת מצב בהשתתפות סגן הרמטכ"ל, האלוף יאיר נווה, וגורמים נוספים במערכות הביטחון והמודיעין. במהלך הדיון הוצגו לברק תכניות מבצעיות להמשך הפעילות בעזה.

"נעשה הכל כדי להגן על אזרחי ישראל", הוא אמר בישיבה - והוסיף: "אני מציע לראשי חמאס והג'יהאד האיסלאמי שלא לבחון את יכולותינו".

תיעוד: כך נערך חמאס לחטוף חייל נוסף

סרטון וידאו שהופץ בימים האחרונים באינטרנט וצולם, ככל הנראה, בחודשים האחרונים, מתעד אימון נרחב של הזרוע הצבאית של חמאס - "גדודי עז א-דין אל-קסאם" - לקראת השתלטות על מוצב ישראלי וחטיפת חייל צה"ל. לראשונה מציגים מחבלי הארגון שימוש ב"אלמנט הפתעה" במסגרת מתקפה נרחבת על מוצב צבאי ישראלי.

האימון לווה בכמה מצלמות ונערך באחד מבסיסי הארגון ברצועת עזה, שמיקומו אינו ידוע. התרגיל נערך לפי שלבים: תחילה יוצאים חברי החוליה מתוך מנהרה, אחר כך הם תוקפים רכב צה"לי משוריין, ובסופו של דבר כובשים מוצב ישראלי וחוטפים חייל.

תיעוד זה אינו סרטון הווידאו הראשון שהפיץ הארגון, שבו מתגאים אנשיו ב"יכולות מבצעיות" משופרות. עם זאת, עיתוי פרסומו באתרי האינטרנט הפלסטיניים אינו מקרי - ובא על רקע האיומים לחטוף חייל נוסף, לאחר שחרורו של גלעד שליט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת