אחרי עסקת שליט: כך נערך חמאס לחטוף חייל נוסף

השלב השני של עסקת שליט טרם הושלם, אבל ארגון הטרור העזתי כבר נערך לממש את הבטחות ראשיו ולחטוף חייל ישראלי נוסף. בתיעוד מהרצועה נראים מחבלי הזרוע הצבאית של חמאס מבצעים מתקפה משולבת על מוצב צה"לי, שמסתיימת בלכידת לוחם ובחטיפתו למיקום לא ידוע

משלב הדיבורים לשלב המעשים: סרטון וידאו שהופץ בימים האחרונים באינטרנט וצולם, ככל הנראה, בחודשים האחרונים, מתעד אימון נרחב של הזרוע הצבאית של חמאס - "גדודי עז א-דין אל-קסאם" - לקראת השתלטות על מוצב ישראלי וחטיפת חייל צה"ל. לראשונה מציגים מחבלי הארגון שימוש ב"אלמנט הפתעה" במסגרת מתקפה נרחבת על מוצב צבאי ישראלי.

האימון לווה בכמה מצלמות ונערך באחד מבסיסי הארגון ברצועת עזה, שמיקומו אינו ידוע. התרגיל נערך לפי שלבים: תחילה יוצאים חברי החוליה מתוך מנהרה, אחר כך הם תוקפים רכב צה"לי משוריין, ובסופו של דבר כובשים מוצב ישראלי וחוטפים חייל.

תיעוד זה אינו סרטון הווידאו הראשון שהפיץ הארגון, שבו מתגאים אנשיו ב"יכולות מבצעיות" משופרות. עם זאת, עיתוי פרסומו באתרי האינטרנט הפלסטיניים אינו מקרי - ובא על רקע האיומים לחטוף חייל נוסף, לאחר שחרורו של גלעד שליט.

ערוכים גם למנוע התערבות של חיל האוויר

בזמן האימון תועדו פעילי הארגון כשהם יורים פצמ"רים וטילי נ"ט, וכן מסתערים לעבר המטרות בחסות ירי מקלעים. הפעילים משתלטים בהדרגה, עמדה אחר עמדה, תוך שהם תופסים מחסה ונעזרים בחיפוי שמספקים להם פעילים נוספים באמצעות מכת אש מרחוק.

בשלב מסויים בסרטון, מתועד כלי רכב המדמה ג'יפ של צה"ל שמנסה להתערב בפיגוע. פעילי חמאס נראים בו כשהם מצליחים להשתלט גם עליו באמצעות ירי מקלעים, ובסיוע מספר פעילים נוספים הם מצליחים, כעבור דקות ספורות, לחטוף את אחד החיילים שנסעו ברכב ולהימלט עמו למיקום לא ידוע.

את הפעולה השלימו מחבלים נוספים, שהמשיכו להכות באש את אותו המוצב. בזמן שחברי החוליה נסוגו, נראים מחבלים אחרים מחפים על הפעילים בשטח ומהווים, למעשה, חוליית נ"מ המספקת מכת אש לשמיים, כדי להיות ערוכים למקרה שבצה"ל יחליטו להזניק לזירה סיוע אווירי בדמות מסוק או מטוס קרב.

המבצע, שלפי תכנית חמאס אורך דקות ספורות בלבד, מסתיים בירי נוסף על המוצב - הפעם של פצמ"רים - ונועד לחיפוי ולהימלטות של כל פעילי החוליה מן המקום. הסרטון כולו מלווה בנמנגינת שיר שמילותיו: "ממשיכים בהבטחתנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת