המתקפה נמשכת: 11 רקטות על הדרום מאז הבוקר

ברצועת עזה דיברו על הפסקת אש, אבל בשטח - ירי הרקטות מרצועת עזה נמשך. מאז הבוקר שוגרו 11 רקטות, שתיים מהן שנורו לעבר אשדוד יורטו ע"י "כיפת ברזל". צה"ל תקף במהלך הלילה מטרות רבות ברצועה. אתמול נהרג משה עמי, בן 59 ואב ל-4, מפגיעת רקטת גראד באשקלון

ההסלמה בדרום נמשכת: לאחר שמשה עמי, תושב אשקלון בן 59 נהרג אמש מפגיעת רקטת גראד סמוך למכוניתו והותיר אחריו ארבעה ילדים, תקפו במהלך הלילה מטוסי חיל האוויר מטרות ברצועת עזה - והירי ליישובי הדרום נמשך כל העת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בצפון הרצועה הותקפו שלוש עמדות שיגור ומנהרת טרור, ובדרומה שני מוקדי פעילות טרור. מדובר צה"ל נמסר כי זוהו פגיעות מדויקות בכל המטרות. עד כה, מאתמול, נורו יותר מ-40 רקטות גראד, קסאמים ופצמ"רים לעבר אשדוד, אשקלון, אופקים, באר שבע, קריית מלאכי, גן יבנה, שדרות ויישובי עוטף עזה - שהביאו למותו של אדם אחד ולפציעתם של ארבעה.

המשטרה עדכנה כי מאז שעות הבוקר נורו 11 רקטות לשטח ישראל. כמו כן צוין כי רוב הרקטות נפלו בשטחים פתוחים - בעוד שתיים, שנורו לעבר אשדוד, יורטו על ידי מערכת "כיפת ברזל". מעט אחר חצות התפוצצה רקטה בשטח פתוח ליד שדרות. לא היו נפגעים.

הפסקת אש בין ישראל לפלגים בעזה, בתיווך מצרי, הייתה אמורה לצאת לפועל החל מ-3:00 בבוקר, אמנם לא התרחשה בסוף. גורמים במצרים אמרו לסוכנות הידיעות AP כי המאמצים לשכנע את החמושים ברצועה לחדול מהירי נכשלו. "אין שום סיכוי לדבר על הפסקת אש עכשיו, אחרי כאלו פשעים נגד מנהיגי הקבוצה", אמר דובר הגי'האד האיסלמי, אבו אחמד.

בשעה זו מקיים הרמטכ"ל בני גנץ, שמקיים סיור באזור, הערכת מצב באשר למתרחש בדרום.

מאתמול, הובאו לבית החולים ברזילי באשקלון 13 פצועים קל, עשרה מהם שוחררו לביתם. משה עמי, שנהרג כאמור אמש, יובא בשעה 14:00בבית העלמין באשקלון.

התושבים הונחו: היצמדו למרחבים מוגנים

תושבי יישובי עוטף עזה מתבקשים להישאר צמודים למרחבים מוגנים בהתרעה של 15 שניות. תושבי היישובים האחרים מתבקשים לשמור על עירנות.

כ-200 אלף תלמידים בדרום מושבתים היום מלימודים בכל היישובים שבטווח 7 עד 40 קילומטרים מגבול רצועת עזה, כולל במוסדות ההשכלה הגבוהה, עם פתיחת שנת הלימודים האקדמית. באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע לא יתקיימו לימודים.

בהכנת הידיעה השתתפו יוסי זילברמן, תמיר סטיינמן, ניר דבורי, רוני דניאל, אוהד חמו ועמית ולדמן

מתקפה על הדרום - סיקור מיוחד:

אשקלון: מת מפצעיו הפצוע מרקטת הגראד

תיעוד: כך שוגרו הרקטות לישראל

צה"ל משיב אש: 2 מחבלים נהרגו

צפו: הרגעים הראשונים לאחר נפילת הגראד באשדוד

הלימודים ביישובי הדרום מחר בוטלו

צה"ל חיסל החולייה ששיגרה גראד לאשדוד ביום רביעי