צה"ל משיב אש: 2 מחבלים נהרגו

אחרי הירי המסיבי לעבר יישובי הדרום, צה"ל משיב אש ותוקף חולייה של הג'יהאד האסלאמי בעזה. על פי דיווחי הפלסטינים, 2 מחבלים נהרגו ושניים נוספים נפצעו. בשעות הצהריים הרג צה"ל 5 מחבלים – ומאז סבל הדרום מירי בלתי פוסק של פצמ"רים וגראדים

צה"ל מגיב על ירי הקסאמים והגראדים לעבר שטח ישראל הערב: חיל האוויר תקף הערב חולייה, ככל הנראה של הג'יהאד האסלאמי. על פי דיווחי הפלסטינים, שני מחבלים נהרגו ושניים נוספים נפצעו.

מוקדם יותר היום תקף צה"ל את חוליית המשגרים ששיגרה הרקטה ביום רביעי האחרון, בזמן שנערכה לקראת שיגור נוסף. בתקיפה נהרגו לפחות חמישה בני אדם, בהם גם מפקד בכיר בזרוע הצבאית. על פי דיווחי הפלסטינים, נפצעו 11 בני אדם נוספים בתקיפה, שבוצעה על מחנה אימונים של הג'יהאד האיסלאמי, הנמצא באזור רפיח.

מדובר צה"ל נמסר כי "בפעילות משותפת לצה"ל ולשירות הביטחון הכללי תקף כלי טיס של חיל-האוויר חוליית משגרים בדרום רצועת עזה, שהתכוננה לבצע ירי רקטה, מדובר באותה חולייה שהייתה מעורבת בירי הרקטה ביום רביעי האחרון. זוהתה פגיעה בחוליה וניסיון הירי סוכל".

למרות שחוליית המחבלים משתייכת לארגון סורר אשר אינו פועל בשיתוף פעולה עם חמאס, מדובר צה"ל נמסר כי צה"ל ממשיך לראות בחמאס כאחראי לעוינות כלפי ישראל מכיוון ברצועה.

הג'יהאד האסלאמי איים - וקיים

הג'יהאד האסלאמי מיהר להגיב – ולאיים: "אין שום סיכוי לשיחות על הפסקת אש כעת אחרי תקיפה כה גדולה נגד מנהיגי הארגון", אמר דובר הארגון בעזה אבו אחמד, שאיים: "ישראל תשלם מחיר יקר על התקיפה הנפשעת". לדבריו, "זהו ניסיון ישראלי לפגוע בשמחה הפלסטינית אחרי שחרור האסירים בעסקת שליט".

הבכיר שנהרג הוא אחמד אל-שייח' חליל, מראשי יחידת ההנדסה של פלוגות אל-קודס, הזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי. ארבעה מאחיו נהרגו בעבר בתקיפות של ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מתקפה על הדרום - סיקור מיוחד:

צפו: הרגעים הראשונים לאחר נפילת הגראד באשדוד

הלימודים ביישובי הדרום מחר בוטלו

צה"ל חיסל החולייה ששיגרה גראד לאשדוד ביום רביעי