צפו: הרגעים הראשונים לאחר נפילת הגראד באשדוד

מתקפה על הדרום: רקטת גראד נחתה בין שני בניינים רבי קומות באשדוד, ורק בנס איש לא נפגע. הפגיעה הישירה גרמה לדליקה גדולה במקום. שש מכוניות עלו באש ונשרפו כליל, שמשות נופצו וזכוכיות הועפו לכל עבר. הנה התמונות ממקום האירוע

מתקפה על הדרום: לא פחות מעשר רקטות נורו בשעות האחרונות לעבר יישובי הדרום. אחת מהן, מסוג גראד נחתה במגרש חנייה בין בניינים רבי קומות באשדוד. למרבה המזל, איש לא נפגע, אולם במקום נגרם נזק רב. כתוצאה מהפגיעה במגרש החנייה פרצה דליקה גדולה, שש מכוניות עלו באש ונשרפו כליל. למקום הוזעקו צוותי כיבוי אש שהצליחו להשתלט על האש. מגרש החנייה התמלא פיח וזכוכיות עפו לכל עבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ד"ר יחיאל לסרי, ראש עיריית אשדוד הגיע הערב למקום נפילת הגראד והודיע כי מחר לא יתקיימו לימודים בעיר. "50 אלף תלמידים לא יגיעו מחר ללימודים, אבל אנחנו שואפים להיצמד לשיגרה ככל הניתן", אמר. "אני מקווה שהעבודה בכלל והעבודה במפעלים יתנהלו כרגיל. את ההזדמנות לפנות לתושבים כדי לומר להם אל תצאו לבלות, שמרו על החיים שלכם, תקשיבו להנחיות שלנו‎".

סמוך לשעה אזעקות נשמעו בשעה 16:45 באשדוד ובאשקלון, שלוש רקטות התפוצצו. אחת הרקטות פגעה פגיעה ישירה בבית ספר באשדוד. למרבה המזל, מדובר ביום שבת כך שבית הספר היה ריק, אך ישנם כמה נפגעי חרדה. נזק כבד נגרם למבנה. שתי אחיות, נערות בנות 15 ו-18 נפגעו בעקבות נפילת הגראד האשדוד. עם הישמע האזעקה, האחיות רצו לכיוון מרחב מוגן. בת ה-18 נפלה ונחבלה בגפיה ואחותה לקתה בחרדה. צוות של מד"א טיפל בשתיים בביתן.

נפילות גם בגן יבנה

בגן יבנה התפוצצו שתי רקטות נוספות: רקטה אחת פגעה ישירות בבית, גבר בן 50 נפצע קל בגפיו מרסיסים. הוא פונה לבית החולים קפלן ברחובות. רקטה נוספת התפוצצה בשטח פתוח, מד"א טיפל במספר נפגעי חרדה.

דרור אהרון, ראש מועצת גן יבנה סיפר על הנפילות בשטח המועצה: "הפגיעה הייתה ברחוב ולכן הייתה פגיעה רבה ברכוש", סיפר. "יש לנו מרחבים מוגנים למעט 5 מוסדות חינוך. התרעתי אין ספור בפני הממשלה, אבל בינתיים זה המצב. ועדת הכספים כבר נתנה מספר התחייבויות בנושא, אבל ברור שעד מחר לא ישתנה דבר. מחר בבוקר נקיים הערכת מצב עם פיקוד העורף ומשטרת ישראל. למעשה סיכמנו שמחר לא מתקיימים לימודים בגן יבנה. נקיים הערכות נוספות במהלך היום ונראה לאן פנינו מועדות".