צה"ל חיסל החולייה ששיגרה גראד לאשדוד

צה"ל תקף בצהריים חוליית מחבלים שהיו בדרכם לבצע שיגור של רקטה ארוכת-טווח לעבר ישראל. הפלסטינים מדווחים כי בתקיפה נהרגו חמישה בני אדם, המשתייכים לג'יהאד האיסלאמי. מדובר צה"ל נמסר כי מדובר באותה החוליה ששיגרה רקטת גראד לעבר ישראל ביום רביעי האחרון. בין ההרוגים: מפקד בכיר בזרוע הצבאית של הג'יהאד האסאלמי

מפנים את ההרוגים בתקיפה בעזה, היום (רויטרס)

צה"ל מגיב על ירי הגראד לעבר אשדוד ביום רביעי האחרון: חיל האוויר תקף היום את החולייה ששיגרה הרקטה בזמן שנערכה לקראת שיגור נוסף. בתקיפה נהרגו לפחות חמישה בני אדם, בהם גם מפקד בכיר בזרוע הצבאית.

על פי דיווחי הפלסטינים, נפצעו 11 בני אדם נוספים בתקיפה, שבוצעה על מחנה אימונים של הג'יהאד האיסלאמי, הנמצא באזור רפיח.

מדובר צה"ל נמסר כי "בפעילות משותפת לצה"ל ולשירות הביטחון הכללי תקף כלי טיס של חיל-האוויר חוליית משגרים בדרום רצועת עזה, שהתכוננה לבצע ירי רקטה, מדובר באותה חולייה שהייתה מעורבת בירי הרקטה ביום רביעי האחרון. זוהתה פגיעה בחוליה וניסיון הירי סוכל".

למרות שחוליית המחבלים משתייכת לארגון סורר אשר אינו פועל בשיתוף פעולה עם חמאס, מדובר צה"ל נמסר כי צה"ל ממשיך לראות בחמאס כאחראי לעוינות כלפי ישראל מכיוון ברצועה.

הג'יהאד האסלאמי מאיים: ישראל תשלם

גם הג'יהאד האסלאמי ממהר להגיב – ולאיים: "אין שום סיכוי לשיחות על הפסקת אש כעת אחרי תקיפה כה גדולה נגד מנהיגי הארגון", אמר דובר הארגון בעזה אבו אחמד, שאיים: "ישראל תשלם מחיר יקר על התקיפה הנפשעת". לדבריו, "זהו ניסיון ישראלי לפגוע בשמחה הפלסטינית אחרי שחרור האסירים בעסקת שליט".

הבכיר שנהרג הוא אחמד אל-שייח' חליל, מראשי יחידת ההנדסה של פלוגות אל-קודס, הזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי. ארבעה מאחיו נהרגו בעבר בתקיפות של ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת