אבו מרזוק: "חמאס התחזק לאחר עסקת שליט"

"המספר הגדול של האסירים ששוחררו מבתי הכלא העלו את יוקרת חמאס בתוך הקהילה הפלסטינית, כמו גם הביטחון בארגון בעתיד", כך אומר היום בריאיון ל"אל-חיאת" סגן ראש הלשכה המדינית של הארגון. אבו מרזוק קרא ליו"ר הרשות אבו מאזן לשוב ולדון עם חמאס בהסכם הפיוס

מוסא אבו מרזוק. ארכיון (חדשות 2)

סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, מוסא אבו מרזוק, אומר היום כי הארגון התחזק בעקבות עסקת שליט. "אין ספק שחטיפת החייל הישראלי גלעד שליט הייתה צעד חשוב ביותר", אמר לעיתון "אל-חיאת" היוצא בלונדון.

"שליט לא איבד מערכו כי הוא שירת את המטרה", הוסיף. "המספר הגדול של האסירים ששוחררו מבתי הכלא העלו את יוקרת חמאס בתוך הקהילה הפלסטינית, כמו גם הביטחון בארגון בעתיד".

לדבריו של אבו מרזוק, "חמאס ניתק את שביית שליט ואת הטיפול בו מנושאים פוליטיים". הוא הוסיף שמטרת הארגון הייתה אך ורק להביא לשחרור אסירים.

בריאיון הוא קרא ליו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן שלא לקיים את הבחירות לרשות במועדן - כי הן "לא ישקפו את דעת האזרחים באופן חופשי ובכנות".

"אנו בחמאס שמנו את הפיוס עם פת"ח ראשון בסדר העדיפויות לאחר העסקה עם ישראל", אמר אבו מרזוק. "אנחנו רוצים לקדם את זה ולהגיע להסכמות באשר לאסטרטגיות. אף ארגון לא יכול להגיע להישגים גדולים לבדו, לא משנה מה גודלו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת