השב"כ יתחקר את גלעד שליט בביתו

במערכת הביטחון נשלמות ההכנות לקראת התחקיר שיבוצע לגלעד שליט כבר בתחילת השבוע הבא. התשאול, בו ישתתפו נציגי צה"ל והשב"כ, יבוצע בבית משפחת שליט - זאת על מנת לאפשר לגלעד את התנאים הנוחים ביותר להשיב לשאלות. במקביל, נציגי צה"ל תידרכו היום את הוריו של גלעד והסבירו להם מה מותר לספר לתקשורת על תקופת השבי

יותר משבוע לאחר ששב הביתה, בצה"ל ובשב"כ נערכים לתשאולו של גלעד שליט כבר בתחילת השבוע הבא. לא מדובר בחקירה, בוודאי שלא נוקשה. במערכת הביטחון מעדיפים לכנות זאת "תחקיר", והוא יבוצע בבית משפחת שליט – זאת על מנת לאפשר לגלעד את התנאים הנוחים ביותר להשיב לשאלות.

מה שמעניין בעיקר את צה"ל והשב"כ היא השאלה - איך לא הצליחו לאתר את מקום החזקתו בעזה. גלעד יישאל במהלך התחקיר בין היתר אם הוא הועבר ממקום למקום, זאת בניסיון לשפוך אור על חמש שנים וחצי בשבי.

בנוסף, יתמקדו החוקרים בניסיון להבין היכן בדיוק הוא הוחזק; מי היו שוביו, במידה והכיר אותם; היחס שלו זכה; ומידע ביטחוני שהוא סיפק - אם קיים כזה - לידי אנשי החמאס. עם זאת, ההערכה הרווחת במערכת הביטחון היא שבתנאים שבהם גלעד הוחזק הוא לא ראה הרבה, ולכן תשובותיו אינן צפויות להוסיף מידע רב לזה שכבר קיים.

צה"ל תידרך את משפחת שליט מה לומר לתקשורת

במקביל, קצין ביטחון מידע מאגף המודיעין של צה"ל נפגש היום עם הוריו של גלעד ותידרך אותם על מה מותר ואסור לומר לתקשורת ביחס לתחקיר. גלעד עצמו לא נכח בפגישה, והוא יתודרך במועד אחר ובנפרד.

 בין היתר סוכם בפגישה כי במהלך השבועות הקרובים ייפגשו גורמי הביטחון הרלוונטיים עם גלעד שליט בביתו ובמקום בו יעבור בדיקות רפואיות, לצורך תדרוך ביטחוני ותשאול. המפגשים יתבצעו במספר מועדים נפרדים, וזאת ברגישות הראויה ובתיאום מלא עם גלעד שליט, משפחתו וגורמי הרפואה הצה"ליים הרלוונטיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת