הקצין החשוד: מס' 3 בחטיבת עזה

כתב אישום חמור הוגש היום בבית הדין הצבאי בקסטינה נגד רב-סרן ע"ק, מי שהיה קצין אג"ם בחטיבה הדרומית של אוגדת עזה. כעת הוא נאשם בשורה של עבירות - מסחר בסמים מסוכנים ועד פגיעה בבטחון המדינה. התובע: "כגודל האחריות - כך גודל האכזבה". עורך דינו של הקצין: "התביעה הצבאית ירתה גבוה מדי ורחוק מדי"

כתב אישום הוגש היום לבית הדין הצבאי בדרום נגד קצין צה"ל החשוד בניהול רשת להברחת סמים קשים ומכירתם. הקצין נאשם בשורה ארוכה של עבירות ובהן סחר בסם מסוכן, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים, וחריגה מסמכות עד כדי סיכון המדינה.

הקצין, בדרגת רב-סרן, חשוד כי סחר ביותר מ-150 קילוגרם של סמים מסוג הרואין, קוקאין וחשיש שנתפסו במהלך שירותו באוגדת עזה, במסגרתו היה אחראי על טיפול בהברחות הסמים בגבול מצרים. תמורת הסמים הוא היה אמור להרוויח למעלה מ-2 מיליון שקלים, ובחיפוש שבוצע בביתו אותרו 320 אלף שקלים במזומן.

התובע: "אחראי על כל הפעילות האופרטיבית של החטיבה"

הקצין הנאשם בהברחת סמים
בית הדין התיר לפרסום חלק מפרטיו האישיים של הקצין: שמו הוא ע"ק, רב סרן ששימש כקצין המבצעים של החטיבה הדרומית באוגדת עזה – ולמעשה מס' 3 בשרשרת הפיקוד של החטיבה אחרי המח"ט והסמח"ט.

"לא רק שהוא היה האחראי על החטיבה בכל שבת שלישית, הוא היה אחראי למעשה על כל הפעילות האופרטיבית של החטיבה", אמר היום תובע פיקוד הדרום, רס"ן קובי מרכוס. "וכגודל האחריות – כך גודל האכזבה".

מעצרו של הנאשם הוארך היום ב-17 ימים נוספים, אולם עורך דינו ממשיך להכחיש את החשדות נגדו. "התחושה שלנו היא שהתביעה הצבאית ירתה גבוה מדי ורחוק מדי", אמר עו"ד אבי עמירם. "אנחנו נשיב מלחמה שערה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת