דיווח בלבנון: ישראל תכננה מתקפת בזק בלבנון

עיתון לבנוני מדווח כי ישראל נערכה לצאת למבצע או מלחמת בזק בקיץ האחרון לבלימת החיזבאללה. על פי הפרסום, בארגון נכנסו לכוננות - שנמשכת עד היום. העיתון מדווח כי לוחמים ומערכות טילים צבאיים הגיעו מטהרן, וכי הם "ערוכים לסבב הלחימה הבא עם ישראל"

חיילי חיזבאללה מוכנים למלחמה. ארכיון (AP)

בלבנון מתפרסמת הבוקר ידיעה על פיה ישראל תכננה בקיץ האחרון "מבצע עוקץ" או מלחמה, נגד בסיס חיזבאללה בלבנון. על פי הדיווח, בכירים בזרוע הצבאית של ארגון הטרור הכריזו במהלך חודשי הקיץ על כוננות, לאחר שקבלו אזהרות לפיהן ישראל מתכוונת לתקוף.

על פי הדיווח בעיתון "ג'ומהוריה" הלבנוני, אנשי מודיעין מהארגון זיהו תנועה לא שגרתית בשדות התעופה הצבאיים של ישראל. עוד פורסם כי הם זיהו מטוסי ומסוקי קרב יוצאים "ממחסנים חבויים מתחת לאדמה" - ומתכוננים לתקוף.

העיתון דיווח כי המתקפה הישראלית בוטלה ב"דקה התשעים". בנוסף נכתב כי למרות זאת ישראל כבר העניקה שם למבצע שתכננה בדרום לבנון - "דבורה" או "עוקץ הדבורה", שם שמדגיש את ההפתעה במתקפה הישראלית.

בידיעה מצוטט בכיר חיזבאללה שטוען כי ישראל לא תכננה לבדה את המתקפה הזו. "ירושלים משכנעת בכירים באיחוד האירופי, בארצות הברית ובברית נאט"ו לצאת למלחמה כוללת נגד אירן וחיזבאללה", הוא אומר לעיתון. עם זאת, ישראל , על פי הפרסום, תתמקד בחיזבאללה המשמשת כזרוע הקדמית של טהרן במזרח התיכון. כוחות ברית נאט"ו תכננו לתקוף את אירן וחיזבאללה, ועל פי הפרסום עדיין לא הורידו את הכוננות - להיפך.

"727 לוחמי חיזבאללה חזרו מאימוני גרילה באירן"    

"טילים אירנים מכוונים לישראל". ארכיון (רויטרס)
בעיתון דווח כי מוקשים הונחו בכל אתרי הנחיתה הפוטנציאלים למסוקי הקרב הישראלים, וכי תותחים ולוחמים עומדים מוכנים למתקפה הישראלית כשחלקם שבו משבועות של מחנות אימונים באירן. על פי הפרסום לוחמי הארגון השיעי-לבנוני עברו הכשרות בתחומי לחימת גרילה, האזנות ולחימה אלקטרונית ושימוש בטילים מתוחכמים וטילים נגד טנקים.

"אנו מתכוונים לתקוף את האויב באש עצומה", אמר הבכיר חאג' ת'ואל פוקאר לעיתון הלבנוני, זאת אחרי שהשלים סיור בגבולה הדרומי של לבנון. "727 חיילים שלנו חזרו עכשיו מאירן, מוכנים לאויב", הוסיף. 

על פי הפרסום, בחיזבאללה מתכננים את הימים הראשונים ללחימה עם ישראל, במהלכה 10,000 טילים יכוונו למרכזי אוכלוסיה, ומתקנים אזרחיים וצבאיים בישראל. "ישראל לא תבין מאיפה יורים עליה, גם המים הטריטוריאלים של ישראל נמצאים בטווח שלנו", איים הלבנוני.

על פי פרסום אחר ב"עיתון אל -אכבאר", מנהיג החיזבאללה נפגש ושוחח עם מנהיג סוריה המתנדנד אסד על המצב הרגיש במזרח התיכון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת