דיווח: "ארה"ב תיתן למצרים מטוס כחלק מעסקת גרפל"

סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" מדווחת כי הממשל האמריקני מעורב בעסקת גרפל ואף מעניק למצרים מטוס אף-16 תמורת שחרור הצעיר הישראלי-אמריקני. לפי הדיווח, ישראל דחתה הצעה לשחרור 81 אסירים מצרים - תמורת גרפל ועודה טראבין

גרפל, מולכו וח"כ חסון (חדשות 2)

ארה"ב תעביר לידי מצרים מטוס קרב מסוג אף-16, כחלק מהעסקה לשחרורו של "המרגל הישראלי" אילן גרפל שאמורה לצאת לדרך היום, כך מדווחת הבוקר סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" ומפרסם אתר העיתון "ג'רוזלם פוסט".

בדיווח מצוטט הגנרל המצרי סאמח סייף אל-יאזל, שאמר כי ארה"ב "נקראה" למשא ומתן כדי "לסייע למצרים לקבל את התנאים הטובים ביותר בעד שחרורו של גרפל".

עוד דווח כי ישראל סירבה לשחרור 81 אסירים מצרים בעסקה - שהייתה אמורה, אם ההצעה הייתה מתקבלת, להביא גם לשחרורו של הישראלי הכלוא במצרים מזה 11 שנים, עודה טראבין. לדיווחים, נדגיש, אין אישור ממקור ישראלי או אמריקני.

בשעות הצהריים אמורה עסקת גרפל להתחיל לצאת לפועל, עם העברתם של אסירים מצרים בחזרה לארץ מולדתם, דרך מעבר טאבה. לאחר מכן צפויים ח"כ ישראל חסון ויצחק מולכו, המתווכים, יחד עם אמו של הצעיר הישראלי-אמריקני, לטוס למצרים.

מטוס אף-16. ארכיון (רויטרס)

בשעה 17:00, אם הכלי ילך כשורה, צפוי גרפל לנחות בנמל התעופה בן גוריון. בשעות הערב צפוי ראש הממשלה בנימין נתניהו להיפגש עמו.

עודה טראבין: "הופקרתי כי אני סתם עוד בדואי" 

ראבין תוקף היום בחריפות את ממשלת ישראל שלטענתו מפקירה אותו: "שכחו אותי כי אני בדואי". העיתון "ידיעות אחרונות" מפרסם הבוקר דברים שאמר טראבין מתוך הכלא המצרי, בפגישתו עם דיפלומטים ישראלים. "מדינת ישראל מפקירה אותי. 11 שנה אני נרקב בכלא ולאיש בממשלת ישראל לא אכפת", הוא מאשים.

בנוסף, טראבין מותח ביקורת קשה על עסקת גרפל שיוצאת היום אל הפועל: "איך ייתכן שאילן גרפל שנעצר לפני 4 חודשים שוחרר לפניי? הסיבה היא מאוד פשוטה - הוא יהודי ואני סתם עוד בדואי".

"אני שומע כל הזמן סיפורים על זה שמעלים את העניין שלי בדרגים הכי בכירים, ואני רותח מזעם כי אני יודע את האמת, בכלל לא קורה כלום", אומר טראבין בכעס. "איזו מין עסקה זו? למה לא חיברתם את שחרור גרפל לשחרור שלי? איך עשיתם לי את זה? המצרים התעקשו על שחרור הקטינים. הייתם צריכים להתנות את השחרור שלהם בשחרור שלי".

טראבין אף מדגיש כי איבד כל תקווה שישראל תפעל לשחרורו: "אני למדינת ישראל לא אחזור. אני אבקש מקלט מדיני בארצות הברית. מדינת ישראל הפקירה אזרח רק בגלל שהוא בדואי. אני לא אחזיק מעמד כאן. ברגע שלא התעקשתם על שחרורי ביחד עם שחרור גרפל, פשוט קברתם אותי כאן לעוד 4 שנים לפחות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת