נעצרו 3 חשודים בתקיפת רכב ישראלי ליד מגרון שלשום

כשאלות ופנסים בידיהם, נעצרו במהלך הלילה שלושה פלסטינים מהכפר מוכמס, החשודים שהיו מעורבים בתקיפת אזרחים ישראלים ליד ההתנחלות מגרון. התקיפה אירעה שלשום, כשרכב חסם את מכוניתם ואז ניפץ רעול פנים את השמשות

שמשת הרכב המנופצת, שלשום (חדשות 2)

נמשכת ההסלמה בשטחים: כוחות יס"מ עצרו במהלך הלילה 3 פלסטינים רעולי פנים, כשבידיהם פנס ואלות. השלושה חשודים במעורבות באירוע שהתרחש שלשום, בו הותקף אזרח כשנהג ברכבו בציר שבין ההתנחלות מגרון לכפר מוכמס.

מוועד תושבי בנימין נמסר כי בזמן שנסע הגבר במכוניתו, יצא לפתע רכב טרנזיט בעלת לוחית זיהוי פלסטינית וחסם את הנתיב. לפי ההודעה, כשבלם הרכב הישראלי קפץ גבר פלסטיני מעבר למעקה הבטיחות אל הכביש כאשר בידו אלה.

החשוד החל לנפץ את שמשות הרכב. הנוסע שהיה ברכב, נריה אברהמי מההתנחלות פסגות סיפר כי "הנהג שישב לצידי נכנס להלם וקפא במקום, האצתי בו לברוח מהמקום ולברוח, הוא נסע מעט לאחור כדי לעקוף את הטרנזיט ואז ברחנו כאשר הוא רודף אחרינו ומכה ברכב באמצעות האלה".

אמש: מטען צד הופעל לעבר ג'יפ צבאי ליד בית לחם 

מטען צד התפוצץ אמש סמוך לכוח צה"ל שהיה בסיור סמוך ליישוב אפרת. לא היו נפגעים באירוע, אולם נזק נגרם לג'יפ הצבאי. מחקירה ראשונית עולה כי המטען הופעל לעבר הג'יפ שחלף בציר ליד חירבת עליא, דרומית לבית לחם. פיצוץ עז החריד את האזור, אולם איש מחיילי הג'יפ לא נפגע. זמן קצר לאחר האירוע סגרו כוחות הביטחון את הכניסה ליישוב אפרת, זאת מחשש שהמחבלים עדיין נמצאים באזור.

כוחות גדולים של צבא ומשטרה פתחו בסריקות אחר המחבלים באזור, בדגש על הכפר חירבת עליא הסמוך, אולם עד כה טרם אותרו מניחי המטען. יצויין כי הפעלת מטען חבלה לעבר כוח צה"ל הוא אירוע שלא התרחש באזור גוש עציון במשך שנים ארוכות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת