עודה טראבין: "הופקרתי כי אני סתם עוד בדואי"

במשך 11 שנה מוחזק הישראלי עודה טראבין בכלא המצרי, ללא כל סימן על עסקה לשחרורו. עם שחרורו הצפוי של אילן גרפל היום ממעצר במצרים הוא תוקף בחריפות את ישראל: "אני נרקב בכלא ולאיש בממשלת ישראל לא איכפת. אני למדינת ישראל לא אחזור"

עודה טראבין. "לא אשוב לישראל" (חדשות 2)

בזמן שהצעיר הישראלי-אמריקני אילן גרפל יעשה את דרכו בחזרה לישראל, עודה טראבין שכלוא בקהיר כבר יותר מ-11 שנה, יישאר מאחורי סורג ובריח. טראבין תוקף היום בחריפות את ממשלת ישראל שלטענתו מפקירה אותו: "שכחו אותי כי אני בדואי".

העיתון "ידיעות אחרונות" מפרסם הבוקר דברים שאמר טראבין מתוך הכלא המצרי, בפגישתו עם דיפלומטים ישראלים. "מדינת ישראל מפקירה אותי. 11 שנה אני נרקב בכלא ולאיש בממשלת ישראל לא אכפת", הוא מאשים.

בנוסף, טראבין מותח ביקורת קשה על עסקת גרפל שיוצאת היום אל הפועל: "איך ייתכן שאילן גרפל שנעצר לפני 4 חודשים שוחרר לפניי? הסיבה היא מאוד פשוטה - הוא יהודי ואני סתם עוד בדואי".

"לא אחזור לישראל"

"אני שומע כל הזמן סיפורים על זה שמעלים את העניין שלי בדרגים הכי בכירים, ואני רותח מזעם כי אני יודע את האמת, בכלל לא קורה כלום", אומר טראבין בכעס. "איזו מין עסקה זו? למה לא חיברתם את שחרור גרפל לשחרור שלי? איך עשיתם לי את זה? המצרים התעקשו על שחרור הקטינים. הייתם צריכים להתנות את השחרור שלהם בשחרור שלי".

טראבין אף מדגיש כי איבד כל תקווה שישראל תפעל לשחרורו: "אני למדינת ישראל לא אחזור. אני אבקש מקלט מדיני בארצות הברית. מדינת ישראל הפקירה אזרח רק בגלל שהוא בדואי. אני לא אחזיק מעמד כאן. ברגע שלא התעקשתם על שחרורי ביחד עם שחרור גרפל, פשוט קברתם אותי כאן לעוד 4 שנים לפחות".

בתחילת השבוע, עם אישור העסקה לשחרור גרפל בממשלה, הנחה ראש הממשלה את הגורמים הנוגעים בדבר לעשות את כל המאמצים האפשריים כדי להביא בהקדם לשחרורו של טראבין, אך לא נמסר כל מידע קונקרטי על עסקה שמתגבשת לשחרורו.

היום: אילן גרפל ישוב לישראל

לאחר כמעט חמישה חודשים בכלא המצרי, ישוחרר היום האזרח הישראלי-אמריקני אילן גרפל מהכלא וישוב לארץ. במסגרת העסקה לשחרורו, הסכימה ישראל להעניק חנינה ל-25 אסירים מצרים הכלואים בארץ - רובם אסירים פליליים.

בקהיר יפגוש גרפל את ח"כ ישראל חסון מקדימה, שהיה מעורב בחתימת העסקה, יחד עם המתווך עו"ד יצחק מולכו. בשעות הערב, לאחר השלמת העסקה, ימריא גרפל מקהיר לנמל התעופה בן-גוריון, שם יפגוש את אמו שהגיעה אמש בטיסה מארה"ב. עם הגעתו ארצה יפגוש גרפל את ראש הממשלה בנימין נתניהו בלשכתו בישראלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת