אילן גרפל ישוחרר היום מהכלא המצרי ויגיע לישראל

חמישה חודשים לאחר שנכלא במצרים בחשד לריגול לטובת ישראל, ישוחרר היום אילן גרפל ויחזור ארצה. בשעות הערב יועברו 25 אסירים למעבר טאבה וישובו למצרים, ובמקביל יעבור גרפל לידיהם של הנציגים הישראלים ישראל חסון ועו"ד יצחק מולכו. עם הגעתו ארצה, יפגוש גרפל את אמו ולאחר מכן את רה"מ נתניהו

לאחר כמעט חמישה חודשים בכלא המצרי, ישוחרר היום האזרח הישראלי-אמריקני אילן גרפל מהכלא וישוב לארץ. במסגרת העסקה לשחרורו, הסכימה ישראל להעניק חנינה ל-25 אסירים מצרים הכלואים בארץ - רובם אסירים פליליים.

בקהיר יפגוש גרפל את ח"כ ישראל חסון מקדימה, שהיה מעורב בחתימת העסקה, יחד עם המתווך עו"ד יצחק מולכו. בשעות הערב, לאחר השלמת העסקה, ימריא גרפל מקהיר לנמל התעופה בן-גוריון, שם יפגוש את אמו שהגיעה אמש בטיסה מארה"ב. עם הגעתו ארצה יפגוש גרפל את ראש הממשלה בנימין נתניהו בלשכתו בישראלים.

ארגון נפגעי הטרור: בג"ץ דוחה עתירות סדרתי

אתמול העניק בג"ץ את האישור הסופי לקיום העסקה, לאחר שדחה את העתירות שהגישו ארגון משפחות נפגעי הטרור וח"כ מיכאל בן ארי נגד שחרור האסירים. "אין זה ראוי כי נתערב בהחלטה שנתקבלה על ידי מי שבידיו כל הנתונים המדיניים והביטחוניים, ועליו גם מוטלת האחריות לתוצאות", אמרו השופטים בפסיקתם"

בארגון "אלמגור" הגיבו לדחיית העתירה. "הגיע הזמן ל'משפט הציבור והעם' שיבדוק מדוע בג"ץ דוחה באופן סידרתי עתירות של נפגעי טרור המתנגדים לשחרור מחבלים בנימוק 'מדיני' אבל הוא מתערב ללא הרף בהחלטות מדיניות וצבאיות כאשר מוגשות עתירות פלסטיניות", נמסר.

"חתימת השופטים על שחרור האסירים, וביניהם ספקי נשק וחומרי נפץ למעשי טרור, תעודד כעת חטיפות נוספות, עכשיו גם על ידי מדינות ערביות וארגונים איסלמיים עולמיים", הוסיפו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת