בתגובה לירי: חיל האוויר תקף מטרות בעזה

אחרי שבועות ארוכים של שקט, הופעלה אתמול בשעות הלילה אזעקה בעיר אשדוד וביישובים נוספים, בהם גדרה ורחובות. מיד לאחר מכן פגעה רקטת גראד בשטח פתוח בסמוך לעיר. בתגובה לירי, תקפו מטוסי חיל האוויר מטרות ומבנים ברצועת עזה. כעת נשמר השקט באזור

הסלמה בדרום, לראשונה מאז עסקת שליט: רקטת גראד התפוצצה אמש בשטח פתוח סמוך לעיר אשדוד וגרמה למספר נפגעי חרדה. לא נגרם נזק כתוצאה מהפיצוץ. צוותי מד"א טיפלו בנפגעים.

לפני הפגיעה, בשטח פתוח, נשמעה אזעקה. אזעקות נשמעו גם ביישובים נוספים ומרוחקים יחסית, בהם רחובות, נס ציונה, גן יבנה וגדרה, מפני שהרקטה נורתה מדרום הרצועה ועשתה דרך ארוכה יחסית. כוחות צבא ומשטרה עורכים כעת סריקות בניסיון לאתר את מקום הפיצוץ.

מקסים ניזרי, דובר מד"א לכיש, אמר לחדשות 2 באינטרנט כי, "ממה שידוע לנו, הייתה נפילה באחד המושבים באזור. לא ידוע על נזק או על נפגעים למעט נפגע חרדה אחד שמטופל במקום".

"כיפת ברזל" זיהתה - אך לא היה צורך ביירוט

"אני רועדת כולי", סיפרה תמר, גולשת חדשות 2 מאשדוד. "באמצע הלילה אזעקה העירה אותי ואת הילדות, הוצאתי אותן מהמיטות ורצנו לממ"ד. זה לא קרה הרבה זמן ולכן זה עוד יותר מפחיד".

באזור אשדוד פועלת מערכת ההגנה מפני טילים, "כיפת ברזל". המערכת זיהתה את היציאה מהרצועה אמש אך התריעה על כך שהרקטה לא תפגע באזור מאוכלס ולכן לא היה צורך ביירוט. הרקטה נורתה מדרום לעיר עזה, האזור בו שכנה ההתנחלות נצרים. עוד לא ברור איזה ארגון עומד מאחורי הירי.

הירי הפתיע גורמים במערכת הביטחון, בעיקר לאור העובדה שמחר יוצאת לפועל עסקת גרפל ועוד כחודש וחצי אמור להתקיים חלקה השני של עסקת שליט ולא ברור איך חמאס איפשר ירי כזה. אותם גורמים רואים את האירוע בחומרה.

חיל האוויר תקף ברצועה

בתגובה על הירי לעבר שטח ישראל, תקפו במהלך הלילה מטוסי חיל האוויר מטרות ברצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר כי הותקפו שלוש מטרות פעילות טרור במרכז הרצועה ואתר לאיכסון אמצעי לחימה בדרומה. עוד נמסר כי זוהו פגיעות מדויקות במטרות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת