מטען צד הופעל על ג'יפ צה"לי בגדה, אין נפגעים

אירוע חמור ביהודה ושומרון הסתיים הערב ללא נפגעים. מטען חבלה שהונח על ציר סמוך ליישוב אפרת הופעל לעבר ג'יפ צה"לי שהיה בסיור באזור. לא היו נפגעים כתוצאה מהפיצוץ, אולם נזק נגרם לכלי הרכב. כוחות גדולים של צבא ומשטרה פתחו במצוד בניסיון לאתר את המחבלים

חיילי צה"ל בגדה. צילום ארכיון

ניסיון פיגוע חריג סמוך לבית לחם: מטען צד התפוצץ הערב סמוך לכוח צה"ל שהיה בסיור סמוך ליישוב אפרת. לא היו נפגעים באירוע, אולם נזק נגרם לג'יפ הצבאי.

מחקירה ראשונית עולה כי המטען הופעל לעבר הג'יפ שחלף בציר ליד חירבת עליא, דרומית לבית לחם. פיצוץ עז החריד את האזור, אולם איש מחיילי הג'יפ לא נפגע. זמן קצר לאחר האירוע סגרו כוחות הביטחון את הכניסה ליישוב אפרת, זאת מחשש שהמחבלים עדיין נמצאים באזור.

כוחות גדולים של צבא ומשטרה פתחו בסריקות אחר המחבלים באזור, בדגש על הכפר חירבת עליא הסמוך, אולם עד כה טרם אותרו מניחי המטען. יצויין כי הפעלת מטען חבלה לעבר כוח צה"ל הוא אירוע שלא התרחש באזור גוש עציון במשך שנים ארוכות.

המחבל משכונת רמות עדיין לא נלכד

במקביל, נמשכת ביחידה המרכזית של משטרת ירושלים ובשב"כ החקירה והניסיון לאתר את המחבל שדקר בשבת את הנער יהודה נעמד בן ה-18, בשכונת רמות. במשטרה מעריכים שמדובר בבן מיעוטים מהכפר בית איכסא הסמוך לשכונה הירושלמית.

ביום שני השבוע הוכרזה כוננות פיגוע בירושלים, בעקבות התרעה שהעביר השב"כ על כוונה של מחבל לנסות לבצע דקירה בבירה. בעקבות ההתרעה הגבירה משטרת ירושלים את הסיורים ברחבי העיר, ובכמה מקומות אף הוקמו מחסומי פתע לבדיקת כלי רכב חולפים. גם מסוקים משטרתיים ליוו את הסריקות מהאוויר במטרה לאתר את המחבל. כעבור מספר שעות בוטלה הכוננות, והחקירה הועברה לידי גורמי המודיעין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת