פעילי הימין בחברון ב"מצוד" אחר המחבל ששוחרר

גורמים בימין הבטיחו לרדוף מחבלים ששוחררו בעיסקת שליט, ועכשיו נראה שהם מתחילים גם לקיים: האסיר הרוצח האני ג'אבר שוחרר אמנם לביתו בחברון, אבל ירד למחתרת - אחרי שפעילי ימין קיצוני החליטו למרר את חייו

במקום לחגוג את שחרורו אחרי 18 שנים בכלא, האני ג'אבר ירד למחתרת ומסתתר כבר שבוע ימים, בין היתר בגלל שלטים שנתלו היום בחברון: "השכם להורגו", עם תמונתו של ג'אבר.

"אני מצפה מכל יהודי חכם ונבון שלא יחכה ויישב בחיבוק ידיים שהוא יהרוג אותו", אמר בנצי גופשטיין, חבר מועצת קריית ארבע. "אם אתה רואה אותו, תדע שהוא הולך להרוג אותך ותקדים את התרופה למכה, אל תהיה פראייר".

מי שמוגדרים "פעילי הימין הקיצוני" בחברון - ברוך מרזל, ח"כ מיכאל בן ארי ואיתמר בן גביר - מחפשים אחריו. ג'אבר הורשע ברצח תלמיד הישיבה ארז שמואל בחברון והשבוע שוחרר מהכלא בעסקת שליט.

"את יודעת כמה חיים של יהודי עולה? יקר מאוד"

לחנות של משפחתו הגיע הבוקר ברוך מרזל. הוא הסתובב בחנות ושאל את המוכרת על מיני מוצרים: "כמה זה עולה?" וכשהשיבה "שקל אחד" אמר לה: "את יודעת כמה חיים של יהודי עולה? יקר מאוד. את יודעת לקרוא?", והראה את המודעה עם פניו של ג'אבר.

"זה החנות שהאבא של הרוצח קנה, אני לא יודע אם לא בכסף שהם קיבלו כצ'ופר על זה שהבן שלהם רצח יהודי", אמר מרזל. "ואנחנו נעשה פה הרבה קניות נראה לי בזמן הקרוב. הרבה קניות".

תוך שניות נזעקים כוחות צבא ומשטרה גדולים, מוודאים ששום גפרור לא יצית את חבית חומר הנפץ הזו. ח"כ מיכאל בן ארי הסביר לאחד השוטרים: "מה שאנחנו עושים פה זה שיחזור בחזרה לישון במקום בטוח: זה בכלא".

"כל כלב בא יומו"

הקריאות לחיסול פלסטינים שרצחו ישראלים ושוחררו בעסקת שליט הן לא דבר חדש. רק בשבוע שעבר הציעו בני משפחת בנימין כהנא ובני משפחת ליבמן מיצהר, סכום של כ-100 אלף דולרים כל אחד על ראשיהם של רוצחי יקיריהם.

פעילי הימין מחלקים כרוזים בערבית הקוראים לפלסטינים לשתף פעולה ולספק להם אינפורמציה היכן ג'אבר נמצא, באומרם "כל כלב בא יומו", כשאחיו של הרוצח עונה: "כל הומו בא יומו".

לחדשות 2 אמר האח: "לא הבאנו אותו לחברון, הוא נשאר באזור אחר, כדי שלא יהיה חשוף לפגיעה". ג'אבר עצמו סירב להתראיין לכתבה, מחשש לחייו. אל ביתו, הצמוד ליישוב היהודי בחברון - ספק גדול אם הוא ישוב בקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת