מהפלוגה לחופה: שני צוערים הציעו נישואים בקורס קצינים - וארגנו את החתונה מהבסיס

הצוערים הלוחמים עדיאל ובניה יקבלו היום דרגות קצונה, ובעוד כעשרה ימים יעמדו שניהם מתחת לחופה. הם הציעו נישואים במהלך קורס הקצינים וארגנו את החתונה מהשטח: "בין שיעור לשיעור התקשרתי למצוא עדים לחופה". צירוף המקרים ממשיך כשהשניים גילו בבסיס שארוסותיהם הן חברות טובות מילדות ושיהיו בקרוב שכנים

ארגנו חתונה מהשטח, עדיאל ובניה (דובר צה"ל)

ממגרש המסדרים לחופת הנישואים: בטקס סיום קורס הקצינים שייערך היום בבה"ד 1 במצפה רמון, יקבלו הצוערים עדיאל יום-טוב ובניה הגר לאו את דרגות הקצונה. במהלך הקורס המפרך, שניהם כרעו ברך והציעו נישואים לחברותיהם, והם צפויים להתחתן בהפרש של יומיים בעוד כעשרה ימים.

הארוסות המאושרות שהסכימו להצעה הן חירות ושרה, שתי חברות טובות שגדלו יחד באותו היישוב. ואם צירוף המקרים הזה אינו מספיק, שני הזוגות גילו כי הם עומדים להיות שכנים ולגור בית ליד בית.

עדיאל, בן 33 גדל כל שנותיו בירושלים. כשהתגייס לצה"ל שירת כמפקד כיתה בחטיבת הנח"ל ובמקביל לשירות הכיר את אשתו לעתיד, חירות. במהלך הקורס , בין ירי על מטרות בשטח, ניווט לילי ומבחנים הוא החליט להציע לה נישואים - והיא מיד נענתה בחיוב. השניים עתידים להתחתן בעוד עשרה ימים.

חברו לפלוגה, בניה בן 23, שירת ביחידת המסתערבים דובדבן, ומספר כי הזהיר את חברתו כבר בפגישה הראשונה כי הוא מתכוון לבלות את רוב זמנו בצבא - ולא בבית: "אמרתי לה כבר בדייט הראשון שאני רוצה להיות קצין ואני לא הולך להיות הרבה בבית", התוודה בניה. במהלך קורס הקצינים גם בניה הציע נישואין לחברתו שרה, חברתה הטובה של חירות. גם היא הסכימה לבקשה.

מארגני חתונה צבאיים - בשטח

צירוף המקרים ממשיך כשתאריך החתונה של הזוגות נקבע לאותו השבוע, בהפרש של יומיים בלבד. "אנחנו מתכוונים להגיע לחתונה אחד של השני, זה מאוד משמח", סיפר עדיאל. שתי החתונות יערכו בירושלים, ובשתיהן מספר המוזמנים העומד על 700. לשאלת הסכום שיכתבו בצ'ק לחתונה, סיפר בניה שיינשא ראשון, שזה תלוי בצ'ק של עדיאל חברו: "אני מתחתן קודם, אז אני אראה כמה הוא מביא לי ואז
אדע כמה לכתוב לו בצ'ק", אמר בכנות.

במהלך הקורס, שימשו עדיאל ובניה כמארגני חתונות צבאיים של ממש. בין החול במדבר הלוהט של מצפה רמון לבין השיעורים המעייפים בכיתות הלימוד ושעות השינה הדלות, מספרים השניים על טלפונים שעשו לאולם ולמוזמנים. "הייתי מנצל את שעות השינה שלי בשביל להתקשר לקרובים ולראות אם הם באים", אמר עדיאל. "אני ואשתי חילקנו בינינו את העבודה, התקשרתי לרבנות מהשטח וגם מצאתי עדים לחופה", הוסיף.

מנגד, מודה בניה כי אשתו עשתה את רוב העבודה לקראת החתונה המיועדת: "אני בעיקר שוחחתי עם אשתי בטלפון ותמכתי בה נפשית, אבל גם אני קצת עזרתי מהשטח". כמו כל חייל בצה"ל, גם השניים לא תמיד ידעו מתי ייצאו הביתה מהבסיס, ותמיד חששו שיצטרכו להישאר בשל כוננות ביטחונית. "פעם השאירו אותנו בגלל כוננות וארוסתי ממש התאכזבה", סיפר עדיאל.

ארבעת הצעירים שבקרוב יהיו נשואים, יהיו החל משבוע הבא שכנים בישוב בית חגי שבדרום הר חברון. "אנחנו נרגשים מאוד לקראת סיום הקורס, המשפחות שלנו יגיעו לרגע המרגש וכמובן שגם שתי הארוסות", סיכמו השניים בהתרגשות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת