שאלון צבאי: "האם את מסופקת מינית"

מענה על שאלונים הוא דבר שבשגרה במיונים לתפקידים צבאיים. אולם, קבוצת נערות שעברו מיונים לתפקיד צבאי נדהמו לראות בשאלון שאלות אישיות הנוגעות לחיי המין ולדעותיהן הפוליטיות. עיתון "מעריב" חושף היום כי בין היתר, נשאלו הנערות: "אני מרגישה סיפוק מחיי המין שלי, נכון / לא נכון"

"חיילת, מסופקת מחיי המין שלך?" אילוסטרצי (רויטרס)

נערות שהגיעו ליום מיון לפני גיוס נתבקשו בין היתר למלא שאלון בן 800 שאלות. למרות ששאלונים הם עניין שבשגרה במיונים לצה"ל, השאלון הספציפי הזה הכיל שאלות שלא ברור מה מטרתן, כמו כאלה שביקשו לברר את מצב חיי המין של המועמדות ואת העדפותיהן הפוליטיות. כתב "מעריב" אחיקם משה דוד חושף הבוקר כי המועמדות נשאלו אם הן מסופקות מחיי המין שלהן ואם לדעתן הן "חושבות יותר מדי על מין".

מדובר בקבוצת נערות שעוברות תהליך של מיון בן כמה שלבים, בו נתבקשו בעבר להשיב על שאלונים, אך בעיקר בנושאים של ידע כללי. השאלון הפעם כלל בין היתר שאלות "נכון / לא נכון" בסגנון "אני מרגישה סיפוק מחיי המין שלי", "אני חולמת על מין" ו"אני חושבת על מין יותר מדי". בחלק השאלות הפתוחות של השאלון נשאלו הנערות: "האם בבחירות את מצביעה למפלגה פוליטית-ליברלית?".

קרוביהן של הנערות סיפרו לעיתון כי: "הן חזרו הביתה מופתעות לא רק מהשאלות הבוטות על יחסי המין, אלא גם מהשאלות על דעותיהן הפוליטיות", ושאלו בתמיהה: "ממתי דעות פוליטיות רלוונטיות לתפקיד צבאי בכלל?"

מדובר צה"ל נמסר לעיתון "מעריב" בתגובה: "ככלל, שאלות מסוג זה אינן מקובלות בצה"ל ובמידה ונכללו במיונים האמורים הרי שמדובר בתקלה. הנושא ייבדק ויופקו הלקחים הנדרשים בהתאם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת