משבר דיפלומטי נוסף? גרמניה תשקול העברת צוללת לישראל

לאחר שגרמניה הבטיחה למכור לישראל צוללת מסוג "דולפין" שהיתה אמורה להיות חלק מהצי האסטרטגי של צה"ל, הודיעה הקנצלרית מרקל היא "תשקול מחדש" את ההחלטה. הסיבה: קרע בין מרקל לנתניהו על רקע המשך הבנייה בשכונת גילה בירושלים

צוללת שישית לא תגיע לישראל? ארכיון (רויטרס)

משבר ביחסי ישראל-גרמניה? בעקבות מתיחות בין ראש ממשלת ישראל לקנצלרית גרמניה על רקע המשך הבנייה בשכונת גילה בירושלים, הודיעו בברלין כי ישקלו מחדש מכירת צוללת מסוג "דולפין" שהיתה אמורה להישלח לישראל, כך מדווח שמעון שיפר הבוקר ב"ידיעות אחרונת".

גורמים מדיניים בגרמניה גילו כי הקנצלרית אנגלה מרקל, החליטה לבחון שוב את העברת הצוללת המתקדמת לישראל, זאת על רגע תסכול שהיא חשה בכל הנוגע להתקדמות במשא ומתן עם הפלסטינים. על פי הדיווח, מרקל האמינה כי בנימין נתניהו הביע נכונות להקפיא את הבנייה הממשלתית בשטחים, אך לפני כחודש גילתה על חידוש הבנייה בגילה.

מרקל אף נזפה בראש הממשלה הישראלי לאחר שנחשפה הפרשה ואמרה כי היא לא מבינה את החלטתו, בייחוד על רקע הצהרת הקוורטט שהגיעה ימים ספורים קודם לכן. ישראל אישרה לפני כחודש תכנית לבניית יותר מאלף דירות בשכונת גילה, מה שהוביל את מרקל להודיע כי נתניהו "אינו רציני וכלל אינו מתכוון להיענות לתנאים הנחוצים לחידוש השיחות עם הפלסטינים".

בכירים במערכת הביטחון הודיעו כי ישנה "דאגה עמוקה" מאי הגעתה של הצוללת לישראל. הצוללת הייתה אמורה להיות השישית במספר המוחזקת בידי ישראל, והיתה על פי פרסומים זרים אמורה להיות חלק מהצי האסטרטגי ולנשוא על סיפונה טילים גרעיניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת