בשבוע הבא: השב"כ יתשאל את גלעד שליט על השבי

במקביל לבדיקות הרפואיות ולניתוח שהוא עתיד לעבור, יתבקש בקרוב גלעד שליט לעבור תשאול בפני נציגי השב"כ וצה"ל ויידרש לספר על מה שעבר עליו מהרגע שבו נחטף ועד ששב לשטח ישראל. עם זאת, מעריכים במערכת הביטחון כי בשל התנאים שבהם הוחזק - לא צפויות תשובותיו לספק מידע רב

שבוע אחרי ששוחרר מחמש שנים וחצי בשבי חמאס, ממשיך גלעד שליט להסתגל אט אט לחייו כאדם חופשי. אחרי שהחל היום בסדרת טיפולים רפואיים, ייתכן שייזקק בקרוב לעבור ניתוח בידו השמאלית - כדי להוציא ממנה את הרסיסים שחדרו לתוכה במהלך חטיפתו.

במקביל, בשבוע הבא הוא צפוי להגיע לראשונה לתשאול במערכת הביטחון על התקופה שהעביר כשהוחזק על ידי אנשי חמאס. את התשאול יערכו לשליט נציגים מצה"ל ומהשב"כ, והם צפויים לבקש ממנו לספר בפירוט רב ככל האפשר אודות כל מה שעבר עליו מרגע החטיפה עצמה ועד לשובו ארצה.

בין היתר יתמקדו החוקרים בניסיון להבין היכן בדיוק הוא הוחזק; מי היו שוביו, במידה והכיר אותם; היחס שלו זכה; ומידע ביטחוני שהוא סיפק - אם קיים כזה - לידי אנשי החמאס.

עם זאת, ההערכה הרווחת במערכת הביטחון היא שבתנאים שבהם גלעד הוחזק הוא לא ראה הרבה, ולכן תשובותיו אינן צפויות להוסיף מידע רב לזה שכבר קיים.

עד להשלמת הטיפולים הרפואיים: גלעד יישאר חייל צה"ל

לבקשת בני משפחת שליט, החליט הרמטכ"ל בני גנץ להותיר את גלעד במעמד של איש צבא קבע עד לתום הטיפולים הרפואיים בו. רק כאשר יסתיימו כל ההליכים, הבדיקות והחקירות - הוא ישתחרר מצה"ל ויועבר לאחריות אגף השיקום במשרד הביטחון. נוסף על כך וכפי שהוחלט עוד טרם שובו ארצה, יוגדר שליט נכה צה"ל.

לפי ההערכות, תימשך סדרת הטיפולים שיעבור כמה חודשים. הבוקר יצא גלעד אל בית חולים במרכז הארץ - כשהוא מלווה בהוריו וברופאה הצבאית שהוצמדה לו מרגע שובו ארצה - לצורך סדרת בדיקות רפואיות, שהסתיימו בהצלחה. בימים הקרובים ישוב שליט מדי יום לבית החולים לצורך השלמת כל הבדיקות הרפואיות.

פרט לרגישות שפיתח לאור השמש, כתוצאה מהשהייה הארוכה בבידוד, מטופל שליט גם בהשלכות הפציעה שנגרמה לו בתקרית האש בגבול הרצועה שבה נחטף. לפי ההערכות, תימשך סדרת הטיפולים שיעבור כמה חודשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת