גלעד שליט יישאר חייל עד תום הטיפול הרפואי

לבקשת משפחת שליט, קבע הרמטכ"ל כי רב-סמל גלעד שליט יוותר במעמד של איש קבע - עד שיסיים את סדרת הטיפולים הרפואיים שבה החל היום בבית חולים במרכז הארץ. רק אחרי שזו תסתיים, ישוחרר שליט מצה"ל ויועבר לאחריות אגף השיקום במשרד הביטחון. הפרטים ותמונותיו של גלעד פורסמו באישור משפחת שליט

גלעד שליט שב בדיוק לפני שבוע הביתה, אבל לא ימהר לפשוט את מדיו: לבקשת בני משפחתו, החליט הרמטכ"ל בני גנץ להותיר את רב-סמל שליט במעמד של איש צבא קבע, עד לתום הטיפולים הרפואיים בו. רק כאשר יסתיימו כל הטיפולים, הבדיקות והחקירות, הוא ישתחרר מצה"ל ויועבר לאחריות אגף השיקום במשרד הביטחון. הפרטים ותמונותיו של גלעד מהיום הותרו לפרסום על ידי משפחת שליט.

נוסף על כך וכפי שהוחלט עוד טרם שובו ארצה, יוגדר שליט נכה צה"ל. הבוקר יצא גלעד אל בית חולים במרכז הארץ - כשהוא מלווה בהוריו וברופאה הצבאית שהוצמדה לו מרגע שובו ארצה - לצורך סדרת בדיקות רפואיות, שהסתיימו בהצלחה. בימים הקרובים ישוב שליט מדי יום לבית החולים לצורך השלמת כל הבדיקות הרפואיות.

פרט לרגישות שפיתח לאור השמש, כתוצאה מהשהייה הארוכה בבידוד, מטופל שליט גם בהשלכות הפציעה שנגרמה לו בתקרית האש בגבול הרצועה שבה נחטף. לפי ההערכות, תימשך סדרת הטיפולים שיעבור כמה חודשים. 

אתמול: הנשיא פגש את גלעד בביתו

אתמול בצהריים התארח בבית משפחת שליט נשיא המדינה, שמעון פרס. הוא פגש את גלעד לראשונה מאז שובו משבי חמאס. בתום הפגישה, גלעד פנה לנשיא  והודה לו על פעילותו למען שחרורו ועל הסיוע שהעניק למשפחתו במהלך חמש השנים וחצי שבהם היה מנותק מהם. "אני מודה על כל התמיכה והסיוע למשפחה", אמר שליט לנשיא.

הנשיא פרס חיבק ונישק את גלעד ואת בני המשפחה, והחמיא לו על החוזק המנטלי שלו. במהלך הפגישה, שנערכה בסלון הבית במצפה הילה, הוא אף הביע את עמדתו בנושא העסקה ואמר כי הוא היה בעדה למרות המחיר שישראל שילמה. גלעד מצדו כמעט ולא דיבר, ובמקומו דיברו בעיקר נועם ואביבה שליט, שהודו לנשיא על שטרח להגיע עד ליישוב מגוריהם בצפון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת