תא"ל אלון נפרד מאוגדת איו"ש: "'תג מחיר' עלול להביא להסלמה"

המפקד השנוי במחלוקת חתם קדנציה סוערת של עימותים בלתי פוסקים עם אנשי הימין הקיצוני. הוא זכה לגיבוי אלוף פיקוד המרכז שאמר בנאומו: "ספגת לא מעט, לטעמי לא בצדק"

בכירי צה"ל ואוגדת איו"ש ממשיכים להתעמת באופן מילולי עם פעילי קבוצות הימין הקיצוני האחראים לפעולות "תג מחיר". ה"גיבור" היום היה - שוב - מפקד האוגדה, תת-אלוף ניצן אלון. אלא שהפעם, הוא זכה לגיבוי גם מצד אלוף פיקוד המרכז, אבי מזרחי.

אלון סיים היום את תפקידו ובכך חתם קדנציה סוערת ביחסים מול הימין הקיצוני. גם היום, כשנפרד מהתפקיד, הוא התייחס לכך בחומרה. העימותים החוזרים ונשנים עם המתנחלים באו לידי ביטוי, בין היתר, בהפגנות שערכו אנשי ימין מול ביתו.

זכורות היטב גם הקריאות "בוגד" לעברו וכן הזעם שהופנה נגדו בשל סוגיית הכניסות לקבר יוסף שבשכם - שם אף הותקפה מכוניתו.

בנאום הפרידה, בטקס חילופי המפקדים, הזהיר אלון מפני "התרחבות השוליים" ומפני חוסר היכולת להתמודד, גם מבחינה משפטית, עם פעולות הטרור היהודי.

"ייתכן שצה"ל יצטרך לפעול, יחד עם משטרת ישראל והמינהל האזרחי, במשימות מסוימות - בהיעדר הסכמה לאומית רחבה", אמר אלון. על אירועי "תג מחיר" הוא הזהיר כי אלו נעשות על ידי אנשי "שוליים קיצוניים אך מתרחבים מקרב האוכלוסייה הישראלית".

הוא הוסיף כי "כבר היום, עלול מיעוט קיצוני ושולי במנייניו - אך לא בהשפעתו - להביא להסלמה רבתי במעשים הנקראים 'תג מחיר', אך מגיעים לכדי טרור".

אלוף פיקוד המרכז, אבי מזרחי, העניק גיבוי לאלון ואמר לו בנאומו: "ספגת לא מעט, לטעמי לא בצדק. אני רוצה לגנות את אותם האנשים שהלכו שבי אחר שמועות. אלו הקרובים לעשייה הביטחונית יודעים שלא נפל בהם כל דופי".

מזרחי התייחס גם להשפעת שחרור המחבלים במסגרת עסקת שליט על המציאות הביטחונית ואמר: "נוכל להכיל את המרצחים ששוחררו לשטח ולא ניתן להחזיר את הטרור למחוזותינו. לפנינו תקופה מאתגרת המאופיינת באי ודאות אסטרטגית, המחייבת את צה"ל להיות מוכן להגיב על השינויים בכל זמן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת