משתחרר: גרפל צולם עם המתווכים הישראלים

הקבינט המדיני-ביטחוני יתכנס היום כדי לאשר את העסקה לשחרורו של אילן גרפל, הצעיר הישראלי-אמריקני שהואשם בריגול לטובת ישראל. הוריו עודכנו על העסקה שהושגה. הבוקר פורסמה לראשונה תמונה שלו, עם המתווכים הישראלים, מאז נכלא

לראשונה מאז נכלא במצרים, לפני ארבעה חודשים, פורסמה הבוקר תמונתו של אילן גרפל, הצעיר הישראלי-אמריקני שהואשם בריגול לטובת ישראל, עם המתווכים הישראלים שסייעו להביא לעסקה לשחרורו, יצחק מולכו וח"כ ישראל חסון (קדימה).

אמש הושגה העסקה, הודות לסיוע של הממשל האמריקני שהפעיל לחץ לשחרור גרפל, שנושא גם באזרחות אמריקנית. הקבינט הביטחוני יתכנס היום לאשר את העסקה. אמש שוחח המתווך הישראלי בעסקה יצחק מולכו עם הוריו של גרפל, ופירט בפניהם את ההסדר אליו הגיע על מנת להשיב את בנם. הוריו של גרפל ביקשו ממולכו להודות לראש הממשלה בנימין נתניהו על המאמץ שעשה כדי להביא לשחרור בנם.

מלשכת ראש הממשלה נמסר אתמול כי "במסגרת מאמצים של ישראל ומצרים ובסיועה של ארצות הברית, הסכימה מצרים לשחרר את אילן גרפל, ולבקשת מצרים, ישראל הסכימה לשחרר 25 אסירים מצרים, ובכללם שלושה אסירים קטינים". בלשכה הבהירו כי לא מדובר באסירים ביטחוניים.

הישראלי עודה טרבין הכלוא במצרים כבר 10 שנים בגין ריגול לא ישוחרר במסגרת חלק זה של העסקה, אך ייתכן שבמהלכים הבאים ייצא גם הוא לחופשי.בימים האחרונים התגברו הדיווחים בתקשורת המצרית על עסקה קרובה, אולם מספר האסירים שתמורתם ישוחרר גרפל השתנה בין כלי התקשורת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת