היום: הקבינט יאשר את עסקת גרפל

אחרי ארבעה חודשים בכלא המצרי, הושגה עסקה לשחרור האזרח הישראלי-אמריקני אילן גרפל בתמורה ל-25 אסירים. העסקה תצא לפועל כנראה כבר ביום חמישי. המתווך הישראלי עדכן את הוריו של גרפל בעסקה ואלה ביקשו להודות לרה"מ. היום יתכנס הקבינט הביטחוני כדי לאשר את העסקה

ארבעה חודשים לאחר שנעצר במצרים בחשד שעסק בריגול, הישראלי אילן גרפל ישתחרר כנראה ביום חמישי הקרוב, לאחר שממשלת ישראל הגיעה להסכמה עם מצרים. העסקה הושגה הודות לסיוע של הממשל האמריקני שהפעיל לחץ לשחרור גרפל, שנושא גם באזרחות אמריקנית. הקבינט הביטחוני יתכנס היום לאשר את העסקה.

אמש שוחח המתווך הישראלי בעסקה יצחק מולכו עם הוריו של גרפל, ופירט בפניהם את ההסדר אליו הגיע על מנת להשיב את בנם. הוריו של גרפל ביקשו ממולכו להודות לראש הממשלה בנימין נתניהו על המאמץ שעשה כדי להביא לשחרור בנם.

מלשכת ראש הממשלה נמסר אתמול כי "במסגרת מאמצים של ישראל ומצרים ובסיועה של ארצות הברית, הסכימה מצרים לשחרר את אילן גרפל, ולבקשת מצרים, ישראל הסכימה לשחרר 25 אסירים מצרים, ובכללם שלושה אסירים קטינים". בלשכה הבהירו כי לא מדובר באסירים ביטחוניים.

הישראלי עודה טרבין הכלוא במצרים כבר 10 שנים בגין ריגול לא ישוחרר במסגרת חלק זה של העסקה, אך ייתכן שבמהלכים הבאים ייצא גם הוא לחופשי.בימים האחרונים התגברו הדיווחים בתקשורת המצרית על עסקה קרובה, אולם מספר האסירים שתמורתם ישוחרר גרפל השתנה בין כלי התקשורת.

דניאל גרפל אביו של אילן מקווה לראות את בנו בקרוב. "אני רק רוצה לתת לו נשיקה גדולה, חיבוק גדול. אשתי ואני, ורק לנסות ולשכוח את מה שקרה", אמר בתחילת השבוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת