בוטלה הכוננות לפיגוע דקירה בירושלים

התרעה שהעביר השב"כ על כוונת מחבל לבצע פיגוע דקירה ברחבי העיר העלתה את הכוננות לרמה הגבוהה ביותר. לקראת הערב, לאחר סריקות ומחסומים שהוקמו, הוסרה הכוננות והחקירה עברה לידי גופי המודיעין

הערב הוסרה כוננות הפיגוע שהוכרזה אחר הצהריים בירושלים, בעקבות התרעה שהעביר השב"כ על כוונה של מחבל לנסות לבצע דקירה בבירה.

בעקבות ההתרעה הגבירה משטרת ירושלים את הסיורים ברחבי העיר, ובכמה מקומות אף הוקמו מחסומי פתע לבדיקת כלי רכב חולפים. גם מסוקים משטרתיים ליוו את הסריקות מהאוויר במטרה לאתר את המחבל. אחרי ההחלטה לבטל את הכוננות, הועברה החקירה לידי גורמי המודיעין.

במקביל, נמשכת ביחידה המרכזית של משטרת ירושלים ובשב"כ החקירה והניסיון לאתר את המחב שדקר בשבת את הנער יהודה נעמד בן ה-18, בשכונת רמות. במשטרה מעריכים שמדובר בבן מיעוטים מהכפר בית איכסא הסמוך לשכונה הירושלמית.

אחותו של נעמד: "הוא מרגיש יותר טוב"

נעמד נפצע קשה ומאושפז בבית החולים הדסה עין כרם, שם נמצאים גם בני משפחתו שמתפללים לשיפור מהיר במצבו. "הוא מרגיש יותר טוב ומצבו משתפר", סיפרה אתמול יעל ניקר, אחותו של הפצוע, בריאיון לגלי צה"ל. כשנשאלה מה מנע לדעתה מהדוקר להמשיך ולפצוע את אחיה עד מוות, אמרה "כאישה מאמינה אני חושבת שהקדוש ברוך הוא שמר עליו - היה כאן משהו ניסי וגדול מאיתנו".

הערכת גופי המודיעין של המשטרה והשב"כ שהצעיר נמלט לכפר בית איכסא, מתבססות על נתיב הבריחה שלו, כפי שסיפו עדי ראייה. עם זאת ניצב משנה חיים בלומנפלד ממשטרת מרחב ציון הדגיש כי עדיין נבדקים כיוונים חקירה נוספים. "הגיע חשוד מכיוון הוואדי, דקר אותו מספר פעמים ונמלט חזרה לוואדי.

כוחות הגיעו תוך דקות ספורות והחלו לנהל מרדף, שנמשך עד עכשיו, בסיוע מסוק ומג"ב. מדובר ככל הנראה בבן מיעוטים בגלל הכיוון ממנו הגיע ובגלל חזותו", אמר שלשום בתדרוך לעיתונאים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת