אחותו של הנדקר: "הוא ניצל ממוות בנס"

יהודה נעמד בן ה-18 עדיין מתאושש בבית החולים לאחר שנדקר אתמול ע"י מחבל בעת שישב עם חבריו ברחוב בשכונת רמות. בני משפחתו מתפללים לשיפור במצבו, ומגדירים את האירוע נס. "רק השגחה אלוהית מנעה מהדוקר להמשיך ולפצוע אותו עד מוות", אומרת הבוקר אחותו. במקביל נמשך המצוד אחר החשוד בדקירת הנער בן ה-18

המצוד אחר המחבל שדקר אמש את יהודה נעמד בן ה-18 התחדשו עם עלות השחר, ובמשטרה מעריכים שמדובר בבן מיעוטים מהכפר איכסא הסמוך לשכונה הירושלמית רמות.

נעמד נפצע קשה ומאושפז בבית החולים הדסה עין כרם, שם נמצאים גם בני משפחתו שמתפללים לשיפור מהיר במצבו. "הוא מרגיש יותר טוב ומצבו משתפר", סיפרה הבוקר יעל ניקר, אחותו של הפצוע, בריאיון לגלי צה"ל. כשנשאלה מה מנע לדעתה מהדוקר להמשיך ולפצוע את אחיה עד מוות, אמרה "כאישה מאמינה אני חושבת שהקדוש ברוך הוא שמר עליו - היה כאן משהו ניסי וגדול מאיתנו".

הערכת גופי המודיעין של המשטרה והשב"כ שהצעיר נמלט לכפר איכסא, מתבססות על נתיב הבריחה שלו, כפי שסיפו עדי ראייה. עם זאת ניצב משנה חיים בלומנפלד ממשטרת מרחב ציון מדגיש כי עדיין נבדקים כיוונים חקירה נוספים. "הגיע חשוד מכיוון הוואדי, דקר אותו מספר פעמים ונמלט חזרה לוואדי. כוחות הגיעו תוך דקות ספורות והחלו לנהל מרדף, שנמשך עד עכשיו, בסיוע מסוק ומג"ב. מדובר ככל הנראה בבן מיעוטים בגלל הכיוון ממנו הגיע ובגלל חזותו", אמר אמש בתדרוך לעיתונאים.

תושבי רמות פתחו במרדף עצמאי

שעות לאחר פיגוע הדקירה הערב בשכונת רמות בירושלים, בו נפצע באורח קשה נער בן 17 שישב ברחוב עם חברו, ניסו כמה עשרות צעירים תושבי העיר לרדת לוואדי רמות ומשם לעלות לכפר הערבי בית איכסא, אליו על פי החשד נמלט הדוקר. כוח משטרה מנע מהם את הדבר והם הוחזרו לשכונה.

במשך שעות ארוכות מנהלים כוחות גדולים של משטרה ומג"ב בסיוע מסוקים, מצוד נרחב אחר החשוד בביצוע הפיגוע. הכוחות אף נכנסו לכפר ומבצעים בו סריקות נרחבות. מספר חשודים נעצרו והועברו לחקירה, אך הסריקות נמשכות.

אחד הנערים שעמדו עם הנער שנפצע ברחוב, כשהתנפל עליהם מאחור הדוקר, סיפר אמש: "הוא אמר לי 'תזמין אמבולנס', חשבתי שהוא צוחק. אבל אז ראיתי שהוא מלא בדם. הוא היה בהכרה מלאה כל הזמן".

משטרת ירושלים הקימה חפ"ק בשכונה בתקווה לאתר את הדוקר, שנמלט לכיוון ואדי רמות שמפריד בין שכונת רמות לבין הכפר הערבי בית איכסא. תושבי השכונה טוענים כי כחצי שעה לפני הדקירה, נסע באזור רכב טרנזיט לבן ובו שניים או שלושה אזרחים ערבים. "הוא ממש הסתכל עליי", סיפרה אישה שהבחינה בדבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת