י-ם: עשרות צעירים ניסו להיכנס לכפר בית איכסא

לאחר שנער בן 17 נדקר ונפצע קשה אחה"צ בפיגוע דקירה בשכונת רמות בירושלים, ניסו הערב כמה עשרות צעירים תושבי העיר לעבור את ואדי רמות לכיוון כפר בית איכסא, לשם על פי החשד נמלט הדוקר. כוחות משטרה סורקים את הכפר

מנסים לנקום? שעות לאחר פיגוע הדקירה הערב בשכונת רמות בירושלים, בו נפצע באורח קשה נער בן 17 שישב ברחוב עם חברו, ניסו כמה עשרות צעירים תושבי העיר לרדת לוואדי רמות ומשם לעלות לכפר הערבי בית איכסא, אליו על פי החשד נמלט הדוקר. כוח משטרה מנע מהם את הדבר והם הוחזרו לשכונה.

במשך שעות ארוכות מנהלים כוחות גדולים של משטרה ומג"ב בסיוע מסוקים, מצוד נרחב אחר החשוד בביצוע הפיגוע. הכוחות אף נכנסו לכפר ומבצעים בו סריקות נרחבות. מספר חשודים נעצרו והועברו לחקירה, אך הסריקות נמשכות.

הנער הובהל לבית החולים הדסה עין כרם ולאחר ניתוח שעבר, התייצב מצבו. אביו אמר לחדשות 2 כי "הפגיעה היא בכבד ובריאה, עכשיו הוא מורדם". במשטרה אומרים שרק במזל הסכין לא גרם למותו של הנער והאב הוסיף: שיהיה עוד קצת מזל, שיהיה בריא וזהו".

אחד הנערים שעמדו עם הנער שנפצע ברחוב, כשהתנפל עליהם מאחור הדוקר, סיפר הערב: "הוא אמר לי 'תזמין אמבולנס', חשבתי שהוא צוחק. אבל אז ראיתי שהוא מלא בדם. הוא היה בהכרה מלאה כל הזמן".

בשכונה הקימה משטרת ירושלים חפ"ק, בתקווה לאתר את הדוקר, שנמלט לכיוון ואדי רמות שמפריד בין שכונת רמות לבין הכפר הערבי בית איכסא. תושבי השכונה טוענים כי כחצי שעה לפני הדקירה, נסע באזור רכב טרנזיט לבן ובו שניים או שלושה אזרחים ערבים. "הוא ממש הסתכל עליי", סיפרה אישה שהבחינה בדבר.

נצ"מ חיים בלומנפלד, מפקד תחנת מרחב ציון, אמר הערב בתדרוך לעיתונאים כי "הגיע חשוד מכיוון הוואדי, דקר אותו מספר פעמים ונמלט חזרה לוואדי. כוחות הגיעו תוך דקות ספורות והחלו לנהל מרדף, שנמשך עד עכשיו, בסיוע מסוק ומג"ב. מדובר ככל הנראה בבן מיעוטים בגלל הכיוון ממנו הגיע ובגלל חזותו. אנחנו עדיין בודקים את כל כיווני החקירה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת