דיווח: גרפל ישוחרר תמורת 19 אסירים

במצרים הולכים וגוברים הדיווחים על עסקה קרובה עם ישראל, שתביא לשחרורו של "המרגל" אילן גרפל וישראלי נוסף הכלוא במדינה, עודה טראבין. לפי סוכנות ידיעות מצרית, גרפל ישוחרר תמורת 19 אסירים מצרים, 3 מהם קטינים

על סף שחרור? העיתון המצרי "אל מסרי אל-יום" מדווח כי מצרים קרובה לחתימת עסקת חילופי אסירים עם ישראל - בתמורה לצעיר הישראלי-אמריקני, "המרגל" אילן גרפל.

בסוכנות הידיעות המצרית "מנה" דווח כי בימים אלה נעשים "מגעים אחרונים" בעסקה. לפי הדיווח, גרפל אמור להיות משוחרר לישראל בתמורה לכ-16 אסירים מצרים ושלושה קטינים מצרים.

הטלוויזיה הממלכתית במצרים דיווחה עם זאת על שחרורם הצפוי של 28 אסירים מצרים בעסקה.

בתחילת השבוע דווח על עסקה תמורת 81 אסירים

בתקשורת הערבית דווח בתחילת השבוע, לאחר סיום עסקת שליט, על עסקה שבמסגרתה ישחררו המצרים מהכלא את גרפל וישראלי נוסף, עודה טראבין, בתמורה לשחרור 81 אסירים מצרים הכלואים בישראל.

בהמשך לשיתוף הפעולה בין ישראל ומצרים בתקופה האחרונה, שהובילו בין היתר לחילוץ אנשי השגרירות הישראלית בקהיר ולביצוע עסקת שליט, מתקבלים דיווחים במצרים לפיהם כבר בימים הקרובים ייערכו בקהיר שיחות בין הצדדים לגיבוש העסקה.

דניאל גרפל אביו של אילן מקווה לראות את בנו בקרוב. "אני רק רוצה לתת לו נשיקה גדולה, חיבוק גדול. אשתי ואני, ורק לנסות ולשכוח את מה שקרה", אמר בתחית השבוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת