סמיר קונטאר מאיים: "צריך לקחת בשבי עוד חיילים"

המחבל הלבנוני, רוצח בני משפחת הרן מנהריה ששוחרר בעסקת גולדווסר-רגב, מתבטא היום בחריפות בעקבות עסקת שליט וקורא לחטוף עוד חיילים. "מרבית 477 האסירים ששוחררו בתמורה לגלעד שליט נידונו למאסרי עולם", אמר קונטאר. "זוהי הוכחה כי התנגדות, ורק ההתנגדות, היא הדרך לשחרור אסירים"

סמיר קונטאר. קורא לחטיפת חיילים

האסיר המשוחרר המפורסם ביותר, סמיר קונטאר, מי שרצח את בני משפחת הרן בנהריה ב-1979 ושוחרר במסגרת העסקה שבה הוחזרו לישראל גופותיהם של אודי גולדווסר ואלדד רגב ז"ל, מתבטא היום בנושא עסקת שליט וקורא להמשיך לחטוף חיילים.

קונטאר הפך מאז שחרורו מהכלא הישראלי ב-2008 לאחד הסמלים של ארגון חיזבאללה בלבנון, למרות שבמקור הוא איש פת"ח חילוני. הוא התקבל בלבנון כ'גיבור' ומנהיג חיזבאללה חסן נסראללה מיהר לאמץ אותו אל שורות ארגון הטרור הלבנוני. הבוקר הוא התראיין בתחנת הרדיו של חיזבאללה, רדיו "נור", והתייחס לעסקת חילופי האסירים.

"מרבית 477 האסירים ששוחררו בתמורה לגלעד שליט נידונו למאסרי עולם", אמר קונטאר. "זוהי הוכחה כי התנגדות, ורק ההתנגדות, היא הדרך לשחרור אסירים. עלינו שלא לחסוך שום מאמץ למען שחרורם של יתר אחיינו ואחיותינו".

המחבל הלבנוני קרא לפלסטינים "לקחת בשבי עוד חיילים ציונים, על מנת להוציא לחופשי את יתר קרובינו, אשר עדיין נמצאים מאחורי סורג ובריח".

זו לא הפעם הראשונה בה קונטאר מאיים על מדינת ישראל. כך למשל ביום השנה לחיסול עימאד מורנייה, אמר קונטאר:  "המדינה הממוגנת של היהודים חשופה עתה לטיליה של ההתנגדות האיסלאמית. הם חושבים שהצבא הציוני מסוגל לנצח את כל הצבאות תוך שהוא מסתמך על כוחו ועוצמתו, אך הצבא הזה כבר הובס פעמיים: פעם אחת בלבנון ופעם אחת בעזה".

בואו להתעדכן לפני כולם - בחדשות 2 בפייסבוק