"התקדמות במגעים לשחרור גרפל"

אחרי סיום החלק הראשון של עסקת שליט, האם יכול להיות שבקרוב נראה ישראלי נוסף חוזר הביתה? על פי דיווחים במצרים נציגים ישראלים יגיעו בימים הקרובים לקהיר שם יערכו שיחות עם גורמים מצריים, במטרה לשחרר את אילן גרפל מהכלא המצרי

השלב הראשון של עסקת שליט הסתיים, השלב השני בדרך, ובמצרים כבר מדברים על עסקה אפשרית נוספת. על פי דיווחים בתקשורת הערבית, בין מצרים וישראל מתגבשת עסקה שבמסגרתה ישחררו המצרים מהכלא את הישראלים אילן גרפל ועודה טראבין, בתמורה לשחרור 81 אסירים מצריים הכלואים בישראל.

בהמשך לשיתוף הפעולה בין ישראל ומצרים בתקופה האחרונה, שהובילו בין היתר לחילוץ אנשי השגרירות הישראלית בקהיר ולביצוע עסקת שליט אתמול, מתקבלים דיווחים במצרים לפיהם כבר בימים הקרובים ייערכו בקהיר שיחות בין הצדדים לגיבוש העסקה.

דניאל גרפל אביו של אילן מקווה לראות את בנו בקרוב. "אני רק רוצה לתת לו נשיקה גדולה, חיבוק גדול. אשתי ואני, ורק לנסות ולשכוח את מה שקרה", אמר אמש.

חבר קונגרס אמריקני: "קרובים לעסקה"

אתמול פורסם בניו יורק טיימס כי אילן גרפל, הסטודנט הישראלי-אמריקני בן ה-27 שנעצר בחודש יוני האחרון במצרים באשמת ריגול למען ישראל, ישוחרר בימים הקרובים בתמורה לעשרות שבויים מצרים שכלואים בישראל. חבר הקונגרס האמריקני מניו יורק, גרי אקרמן, אמר לכתב העיתון כי הוא פועל בנושא כבר מהימים הראשונים שבו נלקח גרפל לכלא. "אנחנו מאוד קרובים לחתימת עסקה", סיפר אקרמן. "זו יהיה מאוד משמח לראות אותו חוזר הביתה".

בכירים במצרים אמרו בימים האחרונים כי העסקה תצא לפועל רק אחרי שעסקת חילופי השבויים לשחרורו של גלעד שליט, אך "ללא קשר לעסקה". הבכיר המצרי, שלא מוכן להזדהות בשמו, אמר עוד כי מצרים תקבל בתמורה לגרפל כ-80 אסירים מצרים שנשבו סמוך לגבול עם ישראל - בעיקר סביב נושא הברחות סמים.

משפחתו של גרפל, ואף אילן עצמו, וחבר הקונגרס האמריקני טוענים כי אין לו שום קשר לריגול. "אילן התמחה אצלי בקיץ 2002 ואני מכיר את משפחתו", סיפר אקרמן. "הוא אידיאליסט ומעוניין בדו קיום. הוא אולי נאיבי, אבל לא מרגל". דניאל גרפל, אביו של אילן, אמר הוסיף בראיון לעיתון הניו יורקי כי הדברים של חבר הקונגרס מאוד משמחים אותו, אך הוא עדיין מצפה להודעה רשמית מוושינגטון או ירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת