האסירים המגורשים חוגגים בירדן וטורקיה

המחבלים ששיחררה ישראל בתמורה להשבתו של גלעד שליט לבתיהם או למדינות שאליהן הוסכם שיגורשו - הגיעו ליעדיהם. ביניהם בלטה אחלאם תמימי, מסיעת המחבל ממסעדת "סבארו", שהתקבלה על ידי המוני תומכים בעמאן, ואמנה מונא, האחראית לרצח אופיר רחום, שסימנה 'וי' לאות ניצחון לאחר הנחיתה באנקרה

בזמן שההתרגשות סביב חזרתו של גלעד שליט לביתו מסרבת לדעוך, הגיע הלילה לקיצה עסקת חילופי השבויים בין ישראל לחמאס - שהביאה לסופן של כחמש שנים וחצי שהעביר בשבי הארגון. חלק מהמחבלים כבר הגיעו ליעדים הסופיים שאליהם הוסכם שיגורשו.

בדמשק, בירת סוריה, נערכה הערב קבלת פנים חגיגית ל-15 מבין המגורשים. במקביל, עורר בואה של המחבלת אחלאם תמימי, מובילת המתאבד שביצע את הפיגוע במסעדת "סבארו" בירושלים, התרגשות גדולה בנמל התעופה של עמאן. תמימי התקבלה בבירת ירדן על ידי קהל של המוני תומכים, שיחד עמה - קראו להמשיך ולדבוק בדרך הטרור.

במקביל, נחת בקהיר מטוס של חיל האוויר הטורקי שאסף לאנקרה אחד עשר אסירים משוחררים שגורשו לשם. בין המחבלים שנחתו הלילה באנקרה נמצאת גם אמנה מונא, שסירבה להיות מגורשת לעזה, ונראתה מאושרת למדי לאחר הנחיתה.

בגדה: מפגן כוח של חמאס

שר החוץ הטורקי, אהמט דבוטאולו, אמר הערב כי ארצו הסכימה לקלוט בשטחה את המחבלים ששוחררו "על מנת לסייע בקידום העסקה בין ישראל לפלסטינים".

מתוך 450 האסירים ששוחררו, פוזרו 110 לבתיהם שבגדה המערבית. נערכה לכבודם קבלת פנים חגיגית במוקטעה שברמאללה, במעמד יו"ר הרשות, אבו מאזן, וכן בכירי אש"ף וחמאס באזור. הטקסים והחגיגות שנערכו לכבודם הפכו למפגן כוח משמעותי של חמאס בגדה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת