מסיעת המחבל מ"סבארו": "לשחרר את יתר האסירים"

בישראל התרגשו מהתמונות הראשונות של גלעד - ובעולם הערבי סיקרו בהרחבה את שובם של מאות האסירים במסגרת העסקה. כתבי הטלוויזיה ראיינו כמה האסירים - ובהם את אחלאם תמימי, מסיעת המחבל מ"סבארו". הנייה נישק את המשוחררים בעזה, אבו מאזן נאם בפני אלפים ברמאללה. צה"ל: הושלמה העברת האסירים. יידויי אבנים ברמאללה

אחלאם תמימי, היום על האוטובוס (חדשות 2)

הצד השני של המטבע: ברצועת עזה ובגדה המערבית חוגגים את הגעתם של מאות האסירים הפלסטינים ששוחררו במסגרת עסקת שליט. בעוד שבישראל התפנו לעסוק בהרחבה בתמונותיו הראשונות של שליט לאחר השחרור מן השבי, ובראיון הראשון בטלוויזיה המצרית - עוסקים כלי התקשורת הערביים בסיקור נרחב של שחרור האסירים ושובם לבתיהם.

גלעד חזר לישראל - משדר מיוחד לאורך כל היום

מיד אחרי שעברו עשרות האוטובוסים שהעבירו את האסירים לצד המצרי - התאפשר לכתבי הטלוויזיה מצרית לעלות על כמה אוטובוסים ולראיין כמה אסירים. בין המרואיינים הראשונים הייתה גם האסירה אחלאם תמימי, מסיעת המחבל המתאבד במסעדת "סבארו". "אלפי ברכות לכל האסירים ששוחררו", אמרה תמימי הנרגשת כשהיא יושבת בכיסאה באוטובוס. "אני רוצה להודות לממשלת מצרים על ביצוע העסקה. אילולא הממשל המצרי - לא הייתה נשלמת העסקה".

"צעד ראשון בדרך לשחרור פלסטין"

"אנחנו מקווים שהעולם ימשיך לפעול על מנת לשחרר את יתר האחים שהשארנו בבית הכלא", המשיכה תמימי. אסיר אחר שהתראיין נשמע כאילו כבר הספיק לשכוח כי חתם רק לפני כמה שעות על טופס השחרור שלו, בו הוא מתחייב שלא לעסוק בטרור. "זהו צעד ראשון בדרך לשחרורה של כל אדמת פלסטין", אמר האסיר. גם בכיר האסירים ששוחרר במסגרת העסקה, יחיא סינוואר, התראיין מיד עם שחרורו וטען כי יש לשוב ולחטוף חיילים ישראלים.

בואו להתעדכן לפני כולם - בחדשות 2 בפייסבוק

ברצועת עזה החלו החגיגות עם האסירים המשוחררים. ראש ממשלת החמאס איסמאעיל הנייה ושר הפנים פתחי חמאד קיבלו בחיבוקים, נשיקות ושמחה רבה את האסירים - שיועברו בהמשך היום לכיכר "אל-כתיבה" בעזה לחגיגות הרשמיות עם צמרת הנהגת החמאס. גם ברמאללה התקבלו האסירים בחגיגות, אם כי צנועות יותר. יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן בירך את האסירים בשעות הצהריים, בטקס רשמי במתחם ה"מוקאטעה" בהשתתפות אלפים. "הקרבתם מעצמכם - ועכשיו אנחנו מודים לכם", אמר.

בשעות הצהריים הודיע צה"ל כי הושלם חלקו הראשון של העסקה. בביתוניא, זמן קצר לאחר השלמת העסקה, החלו עשרות צעירים ליידות אבנים לעבר כוחות צה"ל במקום. בצה"ל השיבו לעבר מיידי האבנים באמצעים לפיזור הפגנות.

הבוקר הגיעה משלחת בכירי חמאס בראשותו של ראש הלשכה המדינית חאלד משעל, לקהיר - על מנת לקבל את פניהם של עשרות האסירים שצפויים להיות מגורשים לקטאר, לטורקיה ולסוריה במסגרת העסקה. מטוסים מטעם שלוש המדינות העבירו את האסירים המגורשים - 15 אסירים לסוריה, 15 לקטאר ו-10 לטורקיה.

גלעד חוזר - סיקור מיוחד:

חמאס: הצבנו אבטחה חסרת תקדים סביב גלעד

"מאיר דגן אמר: העסקה הנוכחית גרועה"

הנשיא פרס: "הצלת נער אחד - ערך מוסרי עליון"

הלו"ז הסופי להגעתו של גלעד שליט

צבי שליט: "5 שנים וחצי של מועקה"

בפעם האחרונה: מניין הימים בשבי

העולם מתרגש לקראת שחרור גלעד שליט