חגיגות בעזה, ברפיח ובביתוניא: "ניצחון של האסירים"

מאות בני אדם הגיעו משעות הבוקר לביתוניא, למעבר רפיח וגם לכיכר "אל-כתיבה" בעיר עזה, בציפייה לשחרור קרוביהם במסגרת עסקת שליט. "העסקה היא ניצחון לעם הפלסטיני כולו - ולמשפחות שחיכו לבניהן עשרות שנים", אמר בכיר בחמאס. החגיגות הרשמיות - מאוחר יותר היום

חגיגה של חמאס בביתוניא: מאות בני אדם, בני משפחה של עשרות אסירי חמאס המשתחררים היום במסגרת עסקת שליט, החלו בחגיגות משעות הבוקר המוקדמות ביהודה ושומרון - לקראת הפגישה עם קרוביהם ששוחררו בשעות הבוקר מבתי הכלא בישראל. המשתתפים חוגגים את העסקה אותה הם מגדירים ניצחון על ישראל והשמיעו קריאות בעד חטיפות חיילים נוספות וחזרה לדרך הטרור.

באזור הונפו מאז שעות הבוקר דגלי חמאס כאות שמחה - מעשה שאסור על פי חוק בשטחי הגדה המערבית. בכיר חמאס, חסן יוסוף, הגיע למקום על מנת לקבל את פניהם של אסירי חמאס המשוחררים וביקש להבהיר כי לא מדובר בניצחון של חמאס. "זו לא שאלה של ניצחון לחמאס", הוא אומר בראיון מיוחד לחדשות 2. "העסקה הזאת היא ניצחון לעם הפלסטיני כולו, ניצחון למשפחות האסירים, משום שמשפחות אלו חיכו לבניהן עשרות שנים".

עבדל רחמאן איש חמאס מרצועת עזה אמר לרשת BBC הבריטית "העסקה הזו סייעה לחמאס להשיב את הפופלריות של הארגון שניזוקה בזמן האחרון, גם ישראל נראית כמנצחת היום, אבל המפסיד היחיד מהעסקה הזו הוא אבו מאזן, עכשיו זה ברור לחלוטין שהוא לא מייצג את העם הפלסטיני".

המונים פוקדים מאז שעות הבוקר גם את העיר עזה ומעבר רפיח - בציפייה לקראת שחרור האסירים במסגרת העסקה. דגלי פלסטין, חמאס וכרזות עם תמונות אסירים נתלו והונפו - כחלק מההכנה להמשך החגיגות הרשמיות היום, עם הגעת האסירים לרצועת עזה.

חגיגות ענק בעזה, איפוק ברמאללה

הבוקר הגיעה משלחת בכירי חמאס בראשותו של ראש הלשכה המדינית חאלד משעל, לקהיר - על מנת לקבל את פניהם של עשרות האסירים שצפויים להיות מגורשים לקטאר, לטורקיה ולסוריה במסגרת העסקה. במקביל, הגיעה הבוקר משלחת בכירי חמאס נוספת, בראשותו של ראש הממשלה אסמאעיל הנייה, למעבר רפיח - על מנת לקבל את פניהם של האסירים שיגורשו לרצועת עזה.

טקס קבלת הפנים הרשמי צפוי להיערך בכיכר "אל-כתיבה" בעזה, בהשתתפות אלפים. אמש הכריזה ממשלת החמאס בעזה על יום חג ברצועה, עם שחרור האסירים. בגדה המערבית, עם זאת, צפויות חגיגות הרבה יותר מאופקות. יו"ר הרשות הפלסטינית יקיים טקס רשמי במתחם המוקאטעה ברמאללה, שם יקבל את פניהם של האסירים שישוחררו לגדה המערבית.

לצפייה ברשימת 477 האסירים שישוחררו בחלקה הראשון של עסקת שליט - לחצו כאן

רוצים לקבל את כל העדכונים על עסקת שליט? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עסקת שליט - עדכונים אחרונים:

הראשונה לדבר עם גלעד: אביבה שליט

שב"ס פרסם את רשימת האסירים בעסקת שליט

חמאס: "גלעד שליט לא עבר עינויים בשבי בעזה"

ראש הממשלה בישיבת הממשלה: "גלעד יחזור לחיק משפחתו ועמו"

בוא הביתה: חדרו של שליט מוכן

נועם שליט לקראת העסקה: "מחכה לראות אותו יורד במדרגות"

כך תתבצע העסקה: שלב אחר שלב

כך נראה המסמך שסלל את עסקת שליט