צפו: חוטפי שליט מתאמנים לחטיפה

לרגל עסקת שליט, מפרסם הבוקר ארגון "ועדות ההתנגדות העממית" סרטון שצולם לפני יותר מ-5 שנים, בו מתועדים חוטפיו של שליט מתאמנים לחטיפה. כמה מהם כבר אינם בין החיים. אמש נודע: בין המשוחררים בעסקה - המחבל שצילם את החטיפה. צפו בסרטון

כך נראה מי שחטף את החייל גלעד שליט: ארגון "ועדות ההתנגדות העממית", שהיה בין הארגונים שחטפו את גלעד, מפרסם היום סרטון חדש ובו נראים כמה מהפעילים בארגון שנטלו חלק במבצע חטיפתו של החייל הישראלי.

בסרטון, שצולם לפני יותר מחמש שנים, לקראת ביצוע הפעולה, מתעד את האימונים של הפעילים בשטח. חלק מהפעילים המתועדים בסרטון כבר אינם בחיים - ובהם סעב דורמוש - מי שנחשב לפעיל שגרר את שליט משדה הקרב, וכך גם עמאד חאמד, מי שפיקד על מבצע החטיפה.

הסרטון שמפורסם הבוקר בא גם על רקע "מלחמות היוקרה" בין הארגונים השונים שנטלו חלק בחטיפת החייל. הפלגים השונים ניהלו מאז החטיפה מאחורי הקלעים "קרב על הכבוד" בעניין האחריות לחטיפת החייל בסוגיית השאלה לאיזה ארגון היה חלק מרכזי יותר בחטיפה.

המחבל שצילם את שליט שוחרר בעסקה

אמש פרסם העיתון "מעריב", כי מי שנכלל ברשימת האסירים המשוחררים במסגרת עסקת שליט הוא חמד אל צופי, מי שתיעד את חטיפת גלעד שליט. "אני מבסוט שאני משתחרר בעסקה הזו. מצטער על מה שקרה ויותר אין לי מה להגיד", אמר אל צופי סמוך לשחרורו.

עד שלשום היה אל צופי האסיר היחיד מכל המחבלים שצפויים להשתחרר בעסקה שעוד לא נשפט. מכיוון שעל פי חוק לא ניתן להעניק חנינה לאסיר שלא נשפט, הוא הובא במהירות לבית המשפט המחוזי בבאר שבע לקבל את גזר דינו. השופט יוסף אילון גזר על אל צופי ארבעה מאסרי עולם ועוד 12 שנת מאסר בפועל - אותם לא ירצה.

לצפייה ברשימת 477 האסירים שישוחררו בחלקה הראשון של עסקת שליט - לחצו כאן

רוצים לקבל את כל העדכונים על עסקת שליט? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עסקת שליט - עדכונים אחרונים:

הראשונה לדבר עם גלעד: אביבה שליט

שב"ס פרסם את רשימת האסירים בעסקת שליט

חמאס: "גלעד שליט לא עבר עינויים בשבי בעזה"

ראש הממשלה בישיבת הממשלה: "גלעד יחזור לחיק משפחתו ועמו"

בוא הביתה: חדרו של שליט מוכן

נועם שליט לקראת העסקה: "מחכה לראות אותו יורד במדרגות"

כך תתבצע העסקה: שלב אחר שלב

כך נראה המסמך שסלל את עסקת שליט