דיווח: משלחת בראשות חאלד משעל תלווה את האסירים המגורשים

העיתון "אל-חיאת" היוצא לאור בלונדון דיווח הלילה כי ראשי חמאס יערכו לאסירים שישוחררו היום בתמורה לגלעד שליט קבלת פנים בנמל התעופה של קהיר. משם הם יתלוו אליהם לדמשק, שם תיערך עצרת חגיגית לכבודם. אחר כך יפזר אותם המטוס בין המדינות שאליהן הם יגורשו

חאלד משעל. ילווה את האסירים (AP)

בזמן שכוחות חמאס בשטח הרצועה נערכים בכוננות ביטחונית חסרת תקדים לקראת ביצוע עסקת חילופי השבויים עם ישראל, מתכוננים גם בהנהגת הארגון להשבתו של גלעד שליט וקבלת 1,027 האסירים שישתחררו מבתי הסוהר בישראל. העיתון הלונדוני "אל-חיאת" דיווח הלילה כי את פניהם של חלק מהאסירים המשוחררים יקבלו ראשי הדרג המדיני של הארגון, בראשות חאלד משעל.

כאן בחדשות 2 באינטרנט נעביר לאורך כל היום משדר מיוחד לרגל שובו של גלעד שליט, כולל דיווחים ועדכונים בשידור חי מכל מוקדי ההתרחשות בישראל, במצרים, בעזה וביהודה ושומרון, ובליווי כתבי ופרשני חדשות ערוץ 2.

משעל, סגנו מוסא אבו-מרזוק ובכירים נוספים בחמאס יערכו בנמל התעופה של קהיר קבלת פנים חגיגית ל-40 האסירים שיגורשו לקטאר ולטורקיה. חברי המשלחת אף צפויים להמריא יחד עם האסירים במטוס שיפזר אותם במדינות שאליהן הם יגורשו. מקורות פלסטיניים מסרו לעיתון כי התחנה הראשונה שבה ינחתו המגורשים, יחד עם חברי הנהגת חמאס, תהיה דמשק. בבירת סוריה ייערך לכבודם אירוע הוקרה.

עזה: כוננות ביטחונית חסרת תקדים

בחלוף השעות עד ליישום העסקה עם ישראל, נערכים כוחות הזרוע הצבאית של חמאס, גדודי עז א-דין אל-קסאם, בכוננות מוגברת סביב הבית שבו מוחזק גלעד ולאורך ציר סלאח א-דין החוצה את הרצועה - שישמש נתיב היציאה שלו מחר למצרים.

ברדיו חמאס דווח אמש כי לראשונה זה חמש שנים וחצי, נפרסה חגורת אבטחה כבדה סביב המבנה שבו מוחזק החייל הישראלי החטוף. מטבע הדברים, לא כללו אותם הדיווחים פרטים אודות האזור או המבנה שבו הוחזק שליט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת