מיוחד: הדרך שיעבור גלעד בחזרה הביתה

אות חיים מהחייל החטוף, לראשונה מאז קלטת השבי, צפוי להתקבל בשעות הקטנות של הלילה. מאוחר יותר, אחרי העברת האסירים וזיהוי על ידי צוות הצלב האדום, ישוב גלעד שליט סוף כל סוף לשטח ישראל. אחרי סדרת בדיקות ומפגש מרגש עם בני המשפחה, הוא יחזור הביתה. צפו במסלול שיעבור שליט אל החופש

מיוחד: הדרך אל החופש של גלעד (חי אוחיון)

אחרי חמש שנים וחצי בשבי חמאס בעזה, ישוב היום גלעד שליט וידרוך על אדמת ישראל. החייל החטוף יעבור דרך ארוכה מהמרתפים שבהם הוחזק בחצי העשור האחרון ועד לביתו שבמצפה הילה. צפו בדרך המלאה שאותה הוא יעבור היום.

כאן בחדשות 2 באינטרנט נעביר לאורך כל היום משדר מיוחד לרגל שובו של גלעד שליט, כולל דיווחים ועדכונים בשידור חי מכל מוקדי ההתרחשות בישראל, בעזה וביהודה ושומרון, ובליווי כתבי ופרשני חדשות ערוץ 2.

לפנות בוקר יתקבל ממצרים אות חיים ראשון מגלעד. מיד לאחר מכן, יעבירו אותו אנשי חמאס לידי נציגי הצלב האדום, שיוציאו אותו מרצועת עזה למצרים דרך מעבר רפיח.

מיד לאחר שגלעד יזוהה במצרים, הוא יועבר לישראל דרך מעבר כרם שלום, סמוך מאוד לזירה שממנה נחטף ביוני 2006. הראשונים שיקבלו את פניו יהיו אנשי צוות מצומצם שיכלול רופא ופסיכיאטר. משם, יילקח שליט לבסיס צה"ל הקרוב. בשלב זה אמור דובר צה"ל להודיע: "גלעד שליט בישראל".

בשעות הצהריים המוקדמות ימריא גלעד במסוק לבסיס חיל האוויר תל נוף שבשפלה, שם הוא ילווה בירידה מהמסוק על ידי ראש הממשלה, בנימין נתניהו. מיד לאחר מכן יפגוש גלעד את בני משפחתו הקרובה בפורום המצומצמת, לצד הרמטכ"ל, רב אלוף בני גנץ, ושר הביטחון אהוד ברק.

אחר הצהריים יוטס גלעד במסוק, יחד עם עם בני משפחתו, לאזור יישובו - מצפה הילה. משם יועברו החייל ובני משפחתו בשיירה משטרתית מאובטחת לביתו, ברכב שחלונותיו כהים. במקום תקבל את פניהם שרשרת אנושית שיקימו השכנים, שילוו את גלעד סוף כל סוף הביתה.

גלעד חוזר - סיקור מיוחד:

חמאס: הצבנו אבטחה חסרת תקדים סביב גלעד

"מאיר דגן אמר: העסקה הנוכחית גרועה"

הנשיא פרס: "הצלת נער אחד - ערך מוסרי עליון"

הלו"ז הסופי להגעתו של גלעד שליט

צבי שליט: "5 שנים וחצי של מועקה"

בפעם האחרונה: מניין הימים בשבי

העולם מתרגש לקראת שחרור גלעד שליט

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת