חוטפו של גלעד שליט בריאיון בלעדי

איש עדיין לא ראה את גלעד שליט, למעט חוטפיו והשומרים שהופקדו עליו בשנות שביו. הסקרנות באשר למראהו ומצבו היא נחלת הכלל. אבו מוג'אהד, דובר ועדות ההתנגדות ואחד האחראים לחטיפתו של גלעד שליט, אומר בריאיון בלעדי לאהוד יערי כי מצבו הרפואי של גלעד טוב וכי הוא קיבל את היחס ההולם

בזמן שבעזה ובישראל נערכות ההכנות האחרונות לביצוע העסקה, מספק דובר ועדות ההתנגדות ואחד האחראים לחטיפתו של גלעד שליט, אבו מוג'אהד, פרטים על מצבו של החייל שצפוי להשתחרר מחר - זאת בריאיון בלעדי לחדשות 2.

כאן בחדשות 2 באינטרנט נעביר לאורך כל היום משדר מיוחד לרגל שובו של גלעד שליט, כולל דיווחים ועדכונים בשידור חי מכל מוקדי ההתרחשות בישראל, במצרים, בעזה וביהודה ושומרון, ובליווי כתבי ופרשני חדשות ערוץ 2.

בתשובה לשאלה על מצבו של גלעד, אומר אבו מוג'אהד: "החייל קיבל לאורך חמש שנים יחס על פי הנוהג האיסלאמי. הוא לא עבר השפלות או משהו כזה, אלא נהגו בו על פי ערכי המוסר האיסלאמי. בתקופה ארוכה זו הצלחנו לטפל בו ולספק לו את כל צרכיו".

"בכל הנוגע למצבו הבריאותי - מצבו טוב, ואין ספק שהוא יספר על הטיפול שקיבל בתקופת שביו. הוא יספר כיצד שוביו התייחסו אליו היטב, ובאופן המביע את מידת הדאגה שלנו לשבויינו עד הרגע האחרון", הדגיש אבו מוג'אהד.

בנוגע לתנאים שבו הוחזק שליט בשבי, אמר דובר ועדות ההתנגדות כי "יש כמה פרטים סודיים שאי אשפר לחשוף בשלב זה, אבל לחייל סופקו כל צרכיו, והיחס שקיבל מההתנגדות הפלסטינית לכל אורך תקופה זו היה על פי ערכי מוסר גבוהים ועל פי נוהג האיסלאם, שדתנו קובעת במפורש".

"גלעד יימסר לישראל תחת אמצעי ביטחון קפדניים"

האם גלעד למד לדבר מעט ערבית בתקופת שביו? "אנחנו רואים בפרטים האלה פרטים ביטחוניים ולא נוכל לחשוף אותם, אבל עם שחרורו של החייל אין ספק שפרטים אלו יתבררו. אנחנו מחכים עד הרגע האחרון כדי לראות את הסידורים הקשורים בכך, ואחר כך ייתכן שדברים יתבררו".

אבו מוג'אהד מציין כי אינו יכול לגלות האם גלעד צם במהלך חודש הרמדאן, "אבל כשיגיע החייל הישראלי לאדמה הכבושה, אין ספק שהוא ישיב על כל השאלות האלה".

"יהיה מנגנון העברה מוסכם עם הצד המצרי, ועל פיו עם התחלת ההגעה של כל האסירות והתחלת הגעתם של האסירים הפלסטינים אל הצד המצרי דרך מעבר רפיח, נוסף על הגעת האסירים אל המקום המוסכם בגדה המערבית הכבושה, יימסר החייל הישראלי גלעד שליט באופן חשאי והרחק מכלי התקשורת תחת אמצעי ביטחון קפדניים - לידי הצד המצרי".

ומה לגבי הסרט התיעודי שנעשה על גלעד? דובר ועדות ההתנגדות אומר כי "עד עתה לא פורסם דבר, ועד לרגע זה לא הוחלט לפרסם שום דבר הקשור לחייל השבוי. בשלב מאוחר יותר ייתכן שההתנגדות תשקול זאת, אבל עד רגע זה אנו מתרכזים בתהלוכות הציבוריות והעממיות, ובקבלת הפנים הרשמית במעבר רפיח ובתהלוכה העצומה שתתקיים על ידי כל הפלגים הפלסטיניים בחלקה המערבי של העיר עזה כדי להצדיע ל-293 אסירים מרצועת עזה והגדה המערבית הכבושה, המגורשים שיבואו להתארח ברצועת עזה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת