הנשיא פרס למשפחות השכולות: "הצלת נער אחד - ערך מוסרי עליון"

12 שעות לפני שחרור האסירים במסגרת עסקת שליט, נועד נשיא המדינה עם נציגי המשפחות השכולות. יו"ר ארגון נפגעי פעולות האיבה אמר לנשיא: "היינו מצפים שינהגו בנו ביתר רגישות ויודיעו לנו מראש על שחרור המחבלים", אך פרס הגיב: "שמעתי את דבריכם בכאב, אך מול כל השיקולים עומד גורלו של גלעד"

רגע לפני עסקת חילופי האסירים, נשיא המדינה שמעון פרס נפגש היום עם נציגי משפחות נפגעי הטרור במעונו בירושלים. לאחר שחשפו בני המשפחות את כאבם האישי בעקבות החתימה על הסכם לשחרור גלעד שליט, אמר להם פרס כי לא יעצור את העסקה: "הצלת נפש של נער אחד בישראל היא ערך מוסרי עליון".

כאן בחדשות 2 באינטרנט נעביר החל מהשעה 6:00 בבוקר ועד שעות הלילה משדר מיוחד לרגל שובו של גלעד שליט, כולל דיווחים ועדכונים בשידור חי מכל מוקדי ההתרחשות בישראל, בעזה וביהודה ושומרון, ובליווי כתבי ופרשני חדשות ערוץ 2.

בפתח דבריו אמר הנשיא: "בית הנשיא פתוח בפניכם, זו חובתי וזכותי לסייע לכם. איני מקל בצער אך איני יכול להתעלם מהעיקרון הבסיסי - הצלת נפש אחת בישראל", והוסיף כי "מדינת ישראל עומדת בפני הכרעה קשה. לבבות כולנו חצויים אבל חייבים לקבל החלטה והכרעה. אני מודע היטב לכאב המשפחות השכולות. יגונכם שאינו מרפה, אני יודע שאין אדם שיכול לפצות על האובדן ואין אדם שיכול לרפא את הפצע שלא יגליד לעולם".

נציגי המשפחות השכולות הציגו בפני הנשיא את תפיסת עולמן לגבי עסקת שליט והדגישו את הכאב העז שלא מרפה, בעיקר בימים אלו. צביקה שחק, יו"ר ארגון נפגעי פעולות האיבה, ששכל את בתו בת חן ביום הולדתה ה-15 בפיגוע בדיזנגוף סנטר, אמר לנשיא: "אני מודה לך על הסכמתך להיפגש איתנו, זה חשוב מאוד ומקל באופן משמעותי על המצוקה בה אנו נמצאים".

פרס: "שילמתם את המחיר היקר ביותר"

לדברי שחק, "המשפחות השכולות נחלקות בדעתן לגבי עסקת שליט - יש שתומכות ויש שמתנגדות...היינו מצפים שינהגו בנו ביתר רגישות ויודיעו לנו מראש על שחרור המחבלים. כפי שנוהגים במשפחות חללי צה"ל, היה ראוי להופיע על דלת ביתנו עם עובדת סוציאלית ופסיכולוג ולהעניק לנו בימים קשים אלו תמיכה פסיכולוגית ומענה לבעיות. האירוע הזה פותח מחדש את הפצעים שלעולם לא יגלידו".

בתום הפגישה אמר הנשיא למשפחות: "שמעתי את דבריכם בכאב, אך מול כל השיקולים עומד גורלו של גלעד שליט היושב חמש שנים בשבי של ארגון טרור אכזרי וברוטאלי. הממשלה קיבלה החלטה קשה, אין שר שלא נקרע בתוכו והצלחת העסקה דרשה סודיות מוחלטת גם בפרסום מוקדם של שמות האסירים".

פרס הוסיף כי "ההכרעה נפלה, ומחובתי לכבד אותה להציל חייו של נער אחד בישראל הוא שיקול ערכי ומוסרי. על מדינת ישראל כולה לחבק אתכם ברגעים קשים אלו, אתם אלו ששילמתם את המחיר היקר ביותר על אובדן יקיריכם ומשלמים גם היום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת