הלו"ז הסופי להגעתו של גלעד שליט

במערכת הביטחון ערוכים בכוננות שיא לקראת שחרורו של גלעד שליט. בכדי להימנע מתקלות, לוחות הזמנים נקבעו בקפדנות: בשעות הבוקר המוקדמות גלעד יועבר לידי ישראל וישוחח עם אמו בטלפון; ב-11:00 הוא ילווה על ידי רה"מ ויפגוש את משפחתו. בסביבות 16:00 הוא כבר יגיע לביתו במצפה הילה. הלו"ז המלא

כוחות הביטחון, צה"ל והמשטרה ערוכים בדריכות שיא לקראת מבצע "בית השואבה" - חזרתו הביתה מחר של גלעד שליט. בני משפחתו הסתגרו במהלך רוב היום בביתם במצפה הילה לקראת המפגש המרגש מחר.

כאן בחדשות 2 באינטרנט נעביר החל מהשעה 6:00 בבוקר ועד שעות הלילה משדר מיוחד לרגל שובו של גלעד שליט, כולל דיווחים ועדכונים בשידור חי מכל מוקדי ההתרחשות בישראל, בעזה וביהודה ושומרון, ובליווי כתבי ופרשני חדשות ערוץ 2.

על פי כל ההערכות בלשכת ראש הממשלה ובמשרד הביטחון, אלו לוחות הזמנים הצפויים של מבצע "בית השואבה" - מהערב ועד השחרור:

22:00 - המשטרה תחסום לחלוטין את הכניסה לרחוב בו מתגוררת משפחת שליט. הכניסה ליישוב תיסגר גם היא בהדרגה בשעות הלילה.

לפנות בוקר - 477 המחבלים המשתחררים יועברו למחנה עופר ולמעבר הגבול עם מצרים. האסירים יזוהו וימתינו באוטובוסים עד שיתקבל ממצרים אות חיים ראשון מגלעד. 

שעות הבוקר המוקדמות - חמאס יעביר את גלעד שליט לידי נציגי הצלב האדום, שיוציאו אותו מרצועת עזה למצרים דרך מעבר רפיח.

6:30 - נועם ואביבה שליט, יחד עם בנם יואל והסב צבי, ייצאו ממצפה הילה לכיוון מנחת תפן, משם ימריאו לבסיס חיל האוויר בתל נוף, שם ייערך המפגש עם בנם.

8:00 - לא ניתן להגיש עתירות נוספות לבג"ץ נגד העסקה - והיא יוצאת לדרך באופן רשמי.

שעות הבוקר - מיד לאחר זיהויו של גלעד במצרים, קבוצת האסירים הראשונה תשוחרר - 25 אסירות לרמאללה, ושתיים, אמנה מונה ואחלאם תמימי, יועברו למצרים יחד עם שאר האסירים המגורשים. במקביל יועבר גלעד שליט דרך מעבר כרם שלום, סמוך לנקודה שבה נחטף, לשטח ישראל ומיד ייקלט על ידי צוות מצומצם שיכלול רופא ופסיכיאטר, ומשם יילקח לבסיס צה"ל הקרוב. בשלב זה אמור דובר צה"ל להודיע: "גלעד שליט בישראל".

בבסיס צה"ל יולבש גלעד במדי צה"ל, יקבל לידיו את התיק שהכינו לו הוריו וישוחח בטלפון עם אמו ואביו, שימתינו לו  באותה העת בבסיס חיל האויר בתל נוף. בשלב זה תועבר קבוצת אסירים שנייה ממחנה עופר לרמאללה.

11:00-12:00 - גלעד ימריא במסוק לבסיס חיל האוויר תל נוף במרכז הארץ, שם ילווה בירידה מהמסוק על ידי ראש הממשלה נתניהו. מיד לאחר מכן יפגוש גלעד את בני משפחתו הגרעינית המצומצמת, ואת הרמטכ"ל ושר הביטחון. לאחר ההגעה צפוי ראש הממשלה לצאת בהצהרה קצרה לתקשורת. במהלך שהותו בבסיס תל נוף יעבור גלעד בדיקות רפואיות מקיפות.

16:00-18:00 - גלעד יוטס עם משפחתו במסוק לאזור מצפה הילה, משם יועבר בשיירה משטרתית מאובטחת לביתו ביישוב, ברכב שחלונותיו כהים. במצפה הילה ימתינו להם שרשרת אנושית של השכנים, שילוו את גלעד סוף סוף הביתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת